אחרי החסימות

תיעוד: משאיות הסיוע נכנסות לעזה - באבטחת המשטרה

כוחות משטרה גדולים אבטחו היום, על פי הנחיית הדרג המדיני, את הכנסת משאיות ובהן הסיוע ההומניטרי אל תוך שטח רצועת עזה | כך זה נראה (חדשות)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
מעבר המשאיות, היום (צילום: דוברות המשטרה)

בצל ההפגנות והחסימות במקום, ולאחר שבסוף השבוע שעבר אף נבלמה לחלוטין למשך כיממה מעבר המשאיות, הבוקר (שני) נכנסו עוד משאיות סיוע הומניטרי לרצועת עזה, באבטחת שוטרים.

"שוטרי המחוז הדרומי, לוחמי מג"ב ויחידות ארציות נוספות של משטרת ישראל, ממשיכים במאמץ הלאומי לסייע לצה"ל לאבטח את העברת אספקת הציוד ההומניטרי לרצועת עזה במעברים, בצירים ובשטחים הפתוחים הסמוכים, תוך שמירה על הסדר הציבורי, זאת בהתאם להנחיית הדרג המדיני ביטחוני", מסרה המשטרה.

לדברי המשטרה, לצד הלחימה והמאבק העיקש בתופעות פשיעה הקיימות באזור, על פי המדיניות של מפכ"ל המשטרה וממ"ז דרום, הוקצו גם היום כוחות משטרה גדולים שנערכו במרחב ובמעברים על מנת לאכוף את צו השטח הצבאי הסגור ולמנוע כניסת אזרחים אליו ובתוך כך, לאפשר את מעבר הסיוע ההומניטרי במעברי הבידוק של כרם שלום, ניצנה ובמקביל לאפשר יציאת סחורות מנמל אשדוד.

משאיות הסיוע נכנסות לעזה (צילום: דוברות המשטרה)

שוטרי המחוז הדרומי ומג"ב פועלים היום במרחב המעברים, שם עדין קיימים איומי צליפה וירי תל"מ, איבטחו את מעברן של הסחורות ומאות משאיות של אספקת סיוע הומניטרי לרצועת עזה.

מחר המעברים יהיו סגורים בשל הבחירות לרשויות המקומיות. המשטרה קוראת לאזרחים שלא להיכנס לשטח צבאי סגור ולגלות אחריות ולהימנע מהפרת החוק והסדר.

"משטרת ישראל תמשיך לאפשר מעבר תקין של אספקת הציוד ההומניטרי לרצועת עזה ותאבטח בכוחות מתוגברים את מתחמי המעברים לאורך כל שעות היממה, ביום ובלילה, ולא תאפשר הגעה של אזרחים למקום שהינו שטח צבאי סגור דבר המהווה עבירה פלילית", מסרה המשטרה.

"משטרת ישראל נוקטת במדיניות הכלה ורגישות כלפי המוחים, אך אינה יכולה לעמוד מנגד כאשר מתחוללת הפרת סדר ולא תאפשר למפגינים לפעול בניגוד לחוק ותפעל באפס סובלנות כלפי מי שיפר את הסדר ולא ישמע להוראות השוטרים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר