כך זה נראה

לראשונה במלחמה: ארה"ב הצניחה מהאוויר כ-38,000 ארוחות לעזתים | צפו בתיעוד

אחרי תקרית המשאיות, שבה נהרגו עזתים רבים בעת חלוקת הסיוע ההומניטרי במשאיות, הצניחה לראשונה מאז תחילת ארצות הברית היום עשרות אלפי ארוחות לתושבי רצועת עזה, באמצעות מטוסי תובלה - שהפילו את הארוחות מהאוויר | כך זה נראה (במלחמה, עזה)

ב. ניסני | כיכר השבת |
(צילום: לפי סעיף 27א)

הלחץ האמריקני להוספת סיוע הומניטרי לרצועת עזה נמשך. היום (שבת) בשעות הבוקר הצניחו שלושה מטוסי תובלה אמריקנים אלפי ארוחות לתושבי רצועת עזה.

לפי הדיווח ב-Ynet, מפי גורמים אמריקנים המעורים בנושא, הסיוע כלל כ-38,000 ארוחות מזון שהועברו לעזתים הפלסטינים.

הדבר מגיע בצל תקרית משאיות הסיוע, בסוף השבוע ברצועה, שבה נהרגו פלסטינים רבים לאחר שנדחקו סביב משאיות הסיוע.

בעולם האשימו רבים את ישראל בכך, אולם צה"ל הדף את הטוענות וטוען כי האזרחים מתו לאחר שנדחו סביב המשאיות וכי לא התבצע ירי.

הפורעים הפלסטינים (צילום: דובר צה"ל)

בשבוע האחרון תקף נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בחריפות יתירה את ראש הממשלה נתניהו ואת חברי ממשלתו אותם כינה "קיצוניים". במהלך ראיון לרשת NBC אמר הנשיא כי ישראל עלולה לאבד תמיכה בכל רחבי העולם בגלל הממשלה שכוללת את בן גביר וסמוטריץ'.

בראיון אמר ביידן כי: "ממשלת נתניהו הקיצונית, שכוללת את בן גביר ואחרים, תאבד תמיכה בכל רחבי העולם". הנשיא הדגיש כי "יש לשחרר את בני הערובה המוחזקים". בדבריו טען ביידן שישראל הסכימה שלא ללחום בעזה בזמן תקופת הרמדאן. "הרמדאן מתקרב והייתה הסכמה עם הישראלים שלא יפעלו בעת הזו, כדי לתת לנו זמן לשחרר מעזה את כל החטופים" אמר עוד ביידן.

הנשיא הוסיף והדגיש כי הוא עדיין מגדיר את עצמו כציוני ואמר כי הוא מקווה לשנות את המצב האזורי המתוח. "אני חושב שאם נשיג את הפסקת האש הזמנית שעל הפרק - נוכל לנוע בכיוון שבו נוכל לשנות את הדינמיקה באזור", אמר עוד ביידן.

ביידן התייחס גם לסוגיית התקיפה ברפיח ואמר כי "התחייבו כלפיי בישראל שיפנו חלקים משמעותיים מרפיח לפני שיצאו לתקיפה בחמאס שם". 

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר