"חיזבאללה מקשה על הפינוי"

תיעוד דרמטי: כך הטיל של חיזבאללה פגע במבנה ופצע 6 אנשים • צפו

בתיעוד נראים השניות בהן הטיל עושה דרכו מלבנון לעבר המתנ"ס בערב אל ערעמשה | הטיל שורק לאורך כל הדרך ופוגע בעוצמה במבנה | אזעקות בלתי פוסקות בערב אל עראמשה במהלך פינוי הנפגעים (ביטחון)

בני סולומון | כיכר השבת |

תיעוד דרמטי וחריג: בתיעוד נראה בירור אחד הטילים ששיגר חיזבאללה לפני שעה היום (רביעי) לעבר מתנ"ס מאוכלס ביישוב הבדואי ערב אל עראמשה שבגבול לבנון, ופוגע בו פגיעה ישירה שהובילה לפציעתם של 6 בני אדם ששהו במבנה.

מדובר באירוע שעדיין מתנהל כאשר בשל הסמיכות לגבול עם לבנון, מסוקי צה"ל ומד"א הוזנקו לסייע בפינוי הנפגעים. יצויין, כי ביישוב עראמשה לא הופעלה אזעקה לפני פגיעת הטיל בשל היותו טיל נ"ט אשר אינו משוגר לגובה רב כמו רקטות רגילות.

אולם, במהלך מבצע הפינוי, הופעלה האזעקה מספר פעמים בשל שיגורי טילים ורקטות מלבנון כחלק מניסיונות ארגון הטרור חיזבאללה להקשות על פינוי הנפגעים.

בתוך כך, תושבי היישוב שלומי שבגליל, קיבלו הנחינה חריגה בה הם נקראים לשהות צמוד למרחבים מוגנים: "תושבים יקרים הנמצאים בשלומי שימו לב! לאור האירועים מהשעה האחרונה התושבים מתבקשים לשהות בצמוד למרחבים מוגנים".

גם במועצה האזורית מטה אשר הנחו את התושבים להיות ערניים וסמוכים למרחבים מוגנים: "מעדכנים כי נשמעו אזעקות ונפילות כולל פצועים בערב אל עראמשה. מבקשים לחדד עבור התושבים מהישובים המפונים כי ההנחיה שלא להגיע כרגע לבתים באזור קו העימות עדיין תקפה. מבקשים מהציבור להישמע להנחיות פיקוד העורף והרבש"צים בישובים".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר