צפו בתיעוד

דובר צה"ל: 40 תקיפות ו-10 מחוסלים ב-72 שעות | דיווח: צה"ל תקף בבעלבכ

יותר מ-40 תקיפות אוויריות וקרקעיות, כ-10 חוליות מחבלים הותקפו; כך נראו התקיפות ב-72 שעות האחרונות בגבול הצפון (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
תקיפות צה"ל בלבנון (צילום: דובר צה"ל)

צה״ל תקף שורת מטרות ב-72 השעות האחרונות בלבנון. בפעולה משותפת של פיקוד הצפון, חיל האוויר ואגף המודיעין הותקפו מבנים צבאיים מהם פעלו מחבלים של ארגון הטרור חיזבאללה, נכנסים משמעותיים של הארגון ומשגרים מהם בוצע ירי לעבר שטח מדינת ישראל.

במהלך היום מטוסי חיל האוויר תקפו משגר טילי קרקע-אוויר ששימש את מערך ההגנה האווירית של חיזבאללה, בתגובה לנסיונות הפגיעה של ארגון הטרור בחופש הפעולה האווירי.

בסגירת מעגלים מהירה וממוקדת של מודיעין, אש ואוויר הותקפו כ-10 חוליות מחבלים בדרום לבנון של ארגון הטרור חיזבאללה, וכארבעה מחבלים חוסלו.

בעלבכ, הערב (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א לזכויות יוצרים)
בעלבכ, הערב (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א לזכויות יוצרים)

בתוך כך, דיווחים בלבנון מלמדים על תקיפה של חיל האוויר בעומק לבנון. לפי הדיווחים, כלי טיס של צה"ל ביצע תקיפה לעבר מטרה של ארגון הטרור חיזבאללה בזור בעלבכ - עמוק בתוך שטח לבנון ולפחות 60 ק"מ מהגבול הישראלי.

לפי שעה, טרם ידוע על נפגעים בתקיפה. בלבנון מעריכים כי התקיםה החריגה מבחינת המיקום והריחוק מהגבול, מגיעה כתגובה על הפלת הכטב"מ הצה"לי מדגם "הרמס 900" מוקדם יותר היום בתוך שטח לבנון.

דובר צה"ל אישר כי אכן הכטב"מ יורט בתוך שטח לבנון. בהודעת דובר צה"ל שאישרה את התקרית החריגה, לא נאמר כי לא קיים חשש לדלף מידע כתוצאה מנפילת הכטב"מ היוקרתי לידיו של ארגון הטרור חיזבאללה - עוהדה שיש בה כדי ללמד על כך כי חשש לדלף מידע קיים כתוצאה מהתקרית.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות