"אזור לחימה מסוכן"

צו פינוי חריג: צה"ל דורש מתושבי העיר עזה לנוע דרומה

הערכה: 200 אלף פליטים יעזבו את העיר עזה בצפון הרצועה | בצה"ל נערכים לסיום התמרון החוזר בסג'עאייה ולחזור לתמרון בעיר עזה (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
שכונת היוקרה של עזה - רימאל (צילום: סעיף 27א לזכויות יוצרים)

צעד חריג של צה"ל: הבוקר (רביעי) פוזרו כרוזים בשפה הערבית, ובהם הוראה של צה"ל לכ-200 אלף תושבי העיר עזה, לנטוש את העיר ולנוע דרומה יותר לכיוון דיר אל בלח בדרום הרצועה וא-זוואידה - גם היא בדרום הרצועה.

מדובר בצעד חריג בעיקר בשל העובדה כי בניגוד לכרוזים דומים שפיזר צה"ל בעיר עזה עצמה בתמרון הקרקעי בצפון הרצועה, וכן בערים רפיח ודיר אל בלח וחאן יונס - שם צה"ל הורה לפנות כל פעם אזורים אחרים, כאן ההוראה היא לכל מרכז העיר עזה.

הכרוז של צה"ל בשפה הערבית לעזוב את עזה (צילום: דובר צה"ל בשפה הערבית)

כזכור, שבועות אחרי תחילת התמרון הקרקעי ברפיח, צה"ל חזר בשבועיים האחרונים לפעול קרקעית במחוזות בהם הוא פעל בתחילת התמרון הקרקעי בדגש על סג'עאיה בצפון הרצועה. בתמרון החוזר נהרגו חיילים, וכעת נראה כי פניו של צה"ל לחזור לעיר עזה - גם היא בצפון רצועת עזה.

בצה"ל, הדגישו גם אחרי התמרון בצפון הרצועה, כי הכוחות ישובו לפעול באזורים בהם יידרש צורך. יצוין, כי סוגיית חזרת העזתיים לצפון הרצועה - הייתה אחת מאבני המחלוקות בין ארה"ב לישראל שדרשה בדיקה מדוקדקת וקפדנית אחר זהותו של כל תושב שחוזר.

בסופו של דבר, צה"ל נכנע חלקית לדרישות האמריקניות, וכעת, הוא נדרש לפעול בשנית באזורים בהם מוטטו גדודי החמאס שהיו פעילים.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות