ראשי הקהילה מתריעים

"יהודים מצרפת שעולים לישראל מפסיקים לשמור מצוות"

הגר"א יוסף והגר"ז כהן יצאו למסע חיזוק בקהילות היהודית בפריז, ביוזמן 'מרכז רבני אירופה' ושמעו מראשי הקהילה היהודית את דאגתם על מצב העולים מצרפת לישראל (בעולם)

(באדיבות המצלם)

משלחת מטעם מרכז רבני אירופה בראשותם של הגאון רבי אברהם יוסף והגאון רבי זמיר כהן החלו אתמול (שני) במסע חיזוק הקהילות היהודיות ברחבי צרפת, ביוזמת "מרכז רבני אירופה", כאשר לצד ביקור בקהילות היהודיות יינתן דגש מיוחד לחיזוק הזהות היהודית ומניעת התבוללות.

במשלחת משתתפים גם מנכ"ל 'מרכז רבני אירופה' הרב מנחם מרגולין, סמנכ"ל 'המרכז' הרב אריה גולדברג והרב אברהם אבא טורצקי, האחראי ב'מרכז' על הקשר עם הקהילות היהודיות.

מסע החיזוק התחיל בבית הכנסת של קהילת הרב בוגיד בפאריז בראשות הרב שמואל חורי המונה את יוצאי דרום תוניסיה, אך נמנים עליה גם יוצאי מרוקו, אלג'יר ואפילו מבני אשכנז.

הרב חורי מפעיל במקום כולל אברכים שהלומדים בו הציגו לרבנים שורה של שאלות הלכתיות סבוכות שזכו למענה. אחת השאלות היתה האם מותר להעלות לתורה ילד, בן לאמא יהודיה, שהגיע לגיל 13 ואינו מהול כיוון שאביו התנגד לכך. במהלך הדיון הציעו הרבנים להעלות את השאלה בפני גדולי תורה ופוסקי הלכה בישראל. לאחר שמיעת כל צדדי השאלה ודיון בהם נקבע על ידי פוסקי ההלכה כי כיוון שהילד אינו מהול אין להעלות אותו לתורה והוא גם אינו צריך להניח תפילין או לקיים מצוות.

לאחר הביקור בכולל נפגשו אנשי המשלחת עם יואל מרגי נשיא הקנסיסטואר של צרפת שהביע את דאגתו מההתבוללות בקרב הנוער היהודי בצרפת, וביקש לשמוע עצה מהרבנים כיצד להצית את הניצוץ היהודי בקרב הדור אשר לא יודע מה המשמעות של היהדות ומאידך יש בו רצון ונכונות לשמור על הזהות היהודית ולהתחזק בשמירת המצוות.

במהלך שיחה שהתפתחה עם בכירים בקהילה היהודית, הם הביעו דאגה מהעתיד הרוחני של היהודים מצרפת שעלו לישראל. לדבריהם, העולים מתקשים למצוא בישראל מסגרות חינוכיות מתאימות, דבר שגורם לירידה חדה בשמירת המצוות ופוגע בזהות היהודית שלהם.

הם ציינו כי פנו לאנשי הסוכנות היהודית ודרשו מהם לעצור את המשך העלאת היהודים מצרפת, כל עוד שבישראל לא דואגים להם למוסדות חינוך מתאימים. הם ביקשו מהגר"א יוסף ומהגר"ז כהן להיכנס לעובי הנושא ולדאוג להקמת מוסדות מתאימים ליהודי צרפת אשר נמצאים בישראל.

"ההירתמות של 'מרכז רבני אירופה' למסע הזה, והסכמתם של שניים מחשובי הרבנים בארץ ישראל לחזק את היהודים בפריז, זוכה להערכה מאנשי הקהילות בפריז", אומר הרב חורי.

מנכ"ל מרכז רבני אירופה הרב מנחם מרגולין אמר כי "המשלחת מתקבלת בחום רב על ידי בני הקהילות וניכר הצימאון לחיזוק הזהות היהודית גם בקרב בני הדור הצעיר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר