אין הפתעות

באו"ם הצביעו: ועדת בדיקת "פשעי" ישראל

מועצת זכויות האדם של האו"ם החליטה: ועדת בדיקה תבחן "ביצוע פשעים" של ישראל במבצע 'שומר החומות' בעזה. מדובר באימוץ מלא של הצעת הרשות הפלסטינית (בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
(צילום: UN Photo/Elma Okic)

כרגיל באו"ם ללא הפתעות מיוחדות, האנטישמיות עשתה את שלה שוב: ‏המועצה לזכויות אדם של האו"ם הצביעה היום (חמישי), בעד פתיחה בחקירה על פשעי מלחמה שבוצעו על ידי ישראל במבצע 'שומר החומות'.

להצעה היו 24 תומכים, 9 מתנגדים, 14 נמנעים. בין המדינות המתנגדות להצעה שניצבו לצדה של ישראל היו אוסטריה, גרמניה, צ'כיה, בולגריה, קמרון, מלאווי, איי מרשל, בריטניה, אורגוואי. ארה"ב אינה חברה במועצה לאחר שפרשה ממנה לפני כשלוש שנים במחאה על צביעות המדינות.

ההצעה שאושרה היא למעשה, אימוץ מלא של הצעת הרשות הפלסטינית בעניין, שמתעלמת לחלוטין מירי הרקטות לישראל שהוא על פי מדינות העולם שום דבר שצריך לדון בו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בתגובה, "ההחלטה המבישה שהתקבלה היום היא דוגמה נוספת לאובססיה האנטי-ישראלית הבוטה של מועצת זכויות האדם של האו"ם. פעם נוספת, רוב אוטומטי בלתי מוסרי במועצה -מטהר ארגון טרור שחותר לרצח עם, ארגון שיורה בכוונה תחילה לעבר אזרחים ישראלים, תוך שהוא משתמש באזרחי עזה כמגן אנושי. באותו הזמן, המועצה מציגה ״כצד האשם״ דמוקרטיה הפועלת באופן לגיטימי כדי להגן על אזרחיה מאלפי רקטות שנורות ללא הבחנה. הביזיון הזה הופך את החוק הבינלאומי מושא ללעג ומעודד טרוריסטים מסביב לעולם".

תגובת משרד החוץ להחלטת המועצה לז״א: "ישראל דוחה בשאט נפש את ההחלטה שאומצה היום ע״י המועצה לזכויות אדם, גוף צבוע בעל רוב אנטי ישראלי מובנה. ההחלטה אינה כוללת כל התייחסות לארגון הטרור חמאס והמתעלמת לחלוטין מירי של 4300 טילים אזרחי ישראל והיא כתם מוסרי על הקהילה הבינלאומית והאו"ם.

צה"ל פועל על פי הדין הבינלאומי בהגנה על אזרחי מדינת ישראל מפני ההתקפות חסרות האבחנה של החמאס. ארגון הטרור חמאס מבצע פשע מלחמה כפול כאשר הוא יורה מתוך אוכלוסייה אזרחית בתוך עזה על עבר אזרחי ישראל. ההחלטה של המועצה לזכויות אדם מתעלמת מכך לחלוטין.

מטרתה האמיתית של ועדת בדיקה היא הלבנת פשעי ארגון הטרור חמאס והפללת ישראל על פעילותה להגנה על אזרחיה. ישראל לא תשתף פעולה עם חקירה שכזו ותמשיך להגן על עצמה מפני גופים מוטים פוליטית המנסים לפגוע בלגיטימציה של פעילות חוקית ומוצדקת. ישראל מודה למדינות במועצת זכויות אדם שלא תמכו בהחלטה שערורייתית זו".

שר החוץ, גבי אשכנזי, צייץ בטוויטר: "אנו דוחים בשאט נפש את ההחלטה של המועצה לזכויות האדם. ההחלטה מתעלמת לחלוטין מהתקפות חמאס והיא כתם מוסרי המצביע על צביעות ועצימת עיניים בקרב המדינות החברות במועצה. הפעילות המתמשכת של הפלסטינים נגדנו מהווה מכשול ומרחיקה כל אפשרות של צעדים בוני אמון. זו אינה הדרך להשגת יציבות באיזור".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר