כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
3 שנים אחרי שניצל

שוב הורעל? חשש כבד לחייו של אלכסיי נבלני, מבקרו הבולט של נשיא רוסיה פוטין

עורכי דינו של אלכסיי נבלני, אויבו המפורסם ביותר של נשיא רוסיה פוטין אומרים כי נבלני אושפז בבית החולים אחרי כ-3 שנים בהן היה כלוא בתנאים ירודים | בינתיים בכירים בכח וגנר מתייחסים לתיעוד הקשה ומעורר הסערה (עולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
פוטין ונבלני (הקרמלין, שאטסטוק)

אלכסיי נבלני פונה בימים האחרונים מבית הכלא השמור בו מוחזק בשנים האחרונות לבית החולים. עורכי דינו טוענים כי מדובר בהרעלה נוספת וכי נבלני סובל מ"תסמינים מוזרים".

לפני מספר שנים הורעל נבלני כשהיה בגרמניה, ובעקבות כך פונה לבית חולים במדינה, וכעבור מספר חודשים הצליח להשתקם אחרי שמצבו היה קשה.

בעוד ברוסיה הכחישו כל קשר להרעלה, בגרמניה גינו את ההרעלה וקראו לרוסיה לחקור ולבדוק מי האחראי להרעלה של האויב המוכר ביותר של הנשיא הרוסי.

כעבור מספר חודשים שורה ארוכה של מדינות הציעו לנבלני ומשפחתו מקלט מדיני, אך זה סירב והודיע כי הוא חוזר לרוסיה למרות הסיכון שייעצר.

עם נחיתתו ברוסיה, נעצר על ידי כוחות המשטרה הרוסית ומאז שוהה בכלא. בעבר טען כי תנאי כליאתו "דומים למחנה ריכוז".

החייל הרוסי בזמן ההיאבקות עם החייל האוקראיני (27א)

לצד זאת, ברוסיה ממשיכים להכחיש את הקשר שלהם לסרטון הקשה בו נראה חייל רוסי עורף את ראשו של חייל אוקראיני.

בערוץ טלגרם הנחשב מקורב לכח וגנר פרסמו הודעה התומכת באותו הסרטון האכזרי ואמר כי זו "לא תהיה ההוצאה להורג האלימה האחרונה".

עוד נטען בקבוצה כי "שני הצדדים עסוקים במהלך המלחמה במעשים אכזריים" והוסיפו כי הגינויים למעשה הם "כמו לתת דו"ח מהירות למכונית מירוץ באמצע תחרות".

ברוסיה עצמה כאמור, עדיין מכחישים, אך אמרו כי יחקרו ויבדקו את "אמינות הסרטון" והודיעו כי בהמשך "יתקבלו ההחלטות המתאימות".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר