כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
המספרים נחשפים

העימותים האלימים בסודן: לפחות 97 הרוגים ו-365 פצועים

הסכם בסכנה? איגוד הרופאים בסודן מפרסם את מספר ההרוגים והפצועים במדינה בימים האחרונים, לאחר פרוץ מלחמת האזרחים האלימה (בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
מסוקים בחרטום בירת סודן (לפי סעיף 27א)

יומיים לאחר פרוץ העימותים בסודן, וארגון הרופאים המקומי חושף את מספרי הנפגעים. לפי האיגוד 97 בני אדם לפחות נהרגו ו-365 אחרים נפצעו במהלך העימותים.

כפי שדווח ב'כיכר השבת', בשבת האחרונה הוצתה בסודן מחדש מלחמת אזרחים, זאת יותר משנתיים אחרי הדחת הנשיא הסודאני עומר אל באשיר והחלטת הצבא על משטר צבאי במדינה.

לפני כשנתיים הודח הנשיא על ידי הצבא בהנהגת מפקדו אל בורהאן שהכריזו על שלטון צבאי. בעקבות ההכרזה, פרצו מחאות בסודן להחזיר את הדמוקרטיה למדינה שלא קיימת בה במשך יותר משלושה עשורים, ולהביא שלטון אזרחי, ובעקבות כך אל בורהאן הכריז על שילוב מנהיגים אזרחיים במשטר הזמני עד לבנייה מחודשת של דמוקרטיה - לפחות על פי הבטחתו.

בעקבות השינויים, אויבו המושבע של אל בורהאן בתוך ההצבא, אדם בשם גנרל דאגלו המכונה 'חמדי', כינס סביבו מיליציה של עשרת אלפים לוחמים הסרים למרותו.

בסודן פתחו השיחות בין הצד של אותח חמדי שהקים מיליציה בשם RSF, לבין מפקד הצבא אל בורהאן. אלא שהיום התרחש פיצוץ בשיחות.

ה-RSF בחר להציב מחדש כוחות בזמן השיחות, ומוקדם יותר היום, אחד הצדדים, ירה את הירייה הראשונה - כשכל צד טוען כי הצד השני התחיל את העימות המחודש.

יצויין כי בתקופה האחרונה אל בורהאן, המשמש כנשיא דה פקטו של סודן, חתם על הסכמי נורמליזציה עם ישראל, וכעת הוא מנסה להתגבר על העימות הפנימי במדינתו.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר