כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
יום העצמאות ה-75

הנשיא ג'ו ביידן: "מאשרים מחדש את החברות שלנו ואת מחויבותנו לביטחון ישראל"

נשיא ארצות-הברית ג'ו ביידן בירך את מדינת ישראל לרגל יום העצמאות ואמר כי "היום, כשאנחנו מציינים 75 שנה להקמת מדינת ישראל, אנחנו מאשרים מחדש את החברות המתמשכת שלנו ואת מחויבותנו לביטחון ישראל" | נשיא גרמניה איחל "מזל טוב ויום הולדת 75 שמח מהחברים והשותפים הגרמנים שלך" (בעולם)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הנשיאים ג'ו ביידן ופרנק ואלטר שטיינמאייר (צילום: שאטרסטוק)

חגיגות יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל, יימשכו היום (רביעי) בין היתר במטס של חיל האוויר, חידון התנ"ך והענקת פרס ישראל, ובנתיים, מנהיגים מהעולם שולחים את ברכותיהם.

נשיא ארצות-הברית ג'ו ביידן, בירך את ישראל ואמר: "בשם העם האמריקני אני שולח איחולים לעם ישראל, שחוגג 75 שנות עצמאות".

ביידן, הוסיף ואמר כי "כשדוד בן גוריון הכריז על עצמאות ישראל ב-1948, הוא הודיע על הולדתה של מדינה ש'מבוססת על חופש, צדק ושלום'. רק 11 דקות לאחר מכן, הודיע הנשיא טרומן שארה"ב תהיה המדינה הראשונה להכיר בממשלה הישראלית".

"היום", הבהיר הנשיא האמריקני, "אנחנו עדיין גאים להיחשב בין הראשונים מחבריה ובעלי בריתה. ארה"ב מכירה בחוסנה של הדמוקרטיה הישראלית - היסוד לחברות המיוחדת והאיתנה שלנו".

"כידיד ותומך לכל החיים של מדינת ישראל, עבדתי לכל אורך הקריירה שלי להעמיק ולחזק את הידידות שלנו, וראיתי ממקור ראשון את הרווח שנובע ממנה לשתי המדינות שלנו", הוסיף ביידן, "יחד, השגנו התקדמות יוצאת דופן במדע, רפואה וטכנולוגיה שיסייעו לעמינו במשך דורות. המשכנו לעבוד יחד כדי ליצור מזרח תיכון יותר משגשג ושקט, וכשותפים חזקים, אנחנו עובדים יחד לבנות ברית חדשה כדי לפגוש באתגרים של המאה ה-21, ובהם משבר האקלים והבריאות הגלובלית".

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן (צילום: שאטרסטוק)

נשיא ארה"ב חתם את ברכתו ואמר כי "היום, כשאנחנו מציינים 75 שנה להקמת מדינת ישראל, אנחנו מאשרים מחדש את החברות המתמשכת שלנו ואת מחויבותנו לביטחון ישראל. יום עצמאות שמח!".

מזכיר המדינה האמריקני, אנתוני בלינקן, בירך ואמר: "בשם העם האמריקני אני רוצה לברך את כל הישראלים לרגל יום העצמאות ה-75 למדינה. מאז שהנשיא טרומן הכיר במדינת ישראל, דקות לאחר שהכריזה על עצמאותה, המדינות שלנו חלקו חברות מיוחדת שנטועה בתחומי עניין משותפים וערכים דמוקרטיים.

"במשך 75 השנים האחרונות בנו ארה"ב וישראל שותפות שמתעלה על פוליטיקה ומיטיבה עם תושבי שתי המדינות. אנו רואים זאת בשיתוף הפעולה המדעי, הטכנולוגי והביטחוני שלנו, וכן בתחומים רבים אחרים.

"נמשיך לעבוד יחד לקידום שילובה של ישראל באזור - שמהווה נדבך מרכזי בחזון לעתיד יותר שלו, בטוח ומשגשג עבור כולם במזרח התיכון. בזמן שאנחנו מבקשים לקדם שלום ושגשוג באזור, אנו נוסיף להישאר יציבים במחויבותנו לביטחון ולדמוקרטיה של ישראל, ונתאמץ לחזק יותר את החיבור בן העשורים בין ארה"ב לישראל. יום עצמאות שמח".

נשיא גרמניה פרנק ואלטר שטיינמאייר (צילום: שאטרסטוק)

נשיא גרמניה, פרנק ואלטר שטיינמאייר, בירך גם הוא את ישראל ואמר: "את נראית צעירה יותר, ישראל. מזל טוב ויום הולדת 75 שמח, מהחברים והשותפים הגרמנים שלך".

שגריר גרמניה בישראל, סטפן סייברט, בירך בעברית: "הדמוקרטיה שבנית היא השראה למיליונים. אני מאחל לך, במילותיה של מגילת העצמאות, 'שלום ושכנות טובה עם כל עמי האזור'".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר