דרמה בבחירות

תוצאות סופיות בטורקיה: כל הקולות נספרו, ארדואן רק עם 49%, נקבע תאריך לסיבוב שני

כל מהקולות כבר נספרו והנשיא המכהן ארדואן לא זכה ב-50% מהקולות - מה שמחייב סבוב שני | ארדואן טען הלילה כי יעבור את הסף הנדרש ויחד עם זאת שאינו חושש מסיבוב שני, המועמד היריב מהאופוזיציה הכריז כי אם הציבור מעוניין בסיבוב שני זה מה שיהיה (בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ד באייר תשפ"ג | 15.05.23
כמאל קיליצ'דראולו וארדואן (צילום: Shutterstock)

לאחר ספירת כל קולות הבוחרים בטורקיה, בבחירות שנערכו אתמול במדינה (ראשון), נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן זוכה רק ב-49.24% מהקולות - מה שגורם לכך שהטורקים ייאלצו לצאת לסיבוב שני בין שני המועמדים המובילים לקרב ראש בראש על מנת להכריע את הבחירות.

'כיכר השבת' במשדר מיוחד על הבחירות בטורקיה

בעוד כי בתחילתו של הערב היה נראה כי הנשיא הטורקי מנצח בקלות, מרגע לרגע התברר כי אחרי ספירת קולות נוספים, מסתמן שטורקיה תצא לסבב בחירות נוסף בעוד כשבועיים זאת בשל ספירת הקלפיות בערים הגדולות - שם הוביל מועמד האופוזיציה כאמל קריצ'דראולו על הנשיא המכהן בפער ניכר.

לפי הנתונים אחרי ספירת כל הקולות - לנשיא ארדואן יש כאמור 49.24% מהקולות, ואילו למתחרהו יש 45%. לפי דיווחים בטורקיה נקבע תאריך לסיבוב השני של הבחירות - ה-28 במאי.

הלילה ציין ארדואן כי אינו מפחד מסיבוב שני, והכריז מול אלפי תומכיו במטה המפלה שלו שהוא מוביל ושהרוב בפרלמנט יאפשר לו להמשיך ולהוביל. עוד הוסיף כי הוא מאמין שכאשר כל הקולות יספרו - יעבור את ה-50% הנדרשים בשביל למנוע בחירות שניות.

מנהיג האופוזיציה קיליצ'דראולו, המתמודד מול ארדואן על הנשיאות, אמר הלילה כי אם הציבור מעוניין בסיבוב שני - זה מתקבל בברכה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות