הפתעה מרגשת

"סגירת מעגל"; מירי רגב איתרה את הקבר של הסבא-רבא שלה במרוקו

שרת התחבורה מירי רגב שמבקרת בימים אלה במרוקו הגיעה אל העיר בה אביה גדל -ומצאה את קברו של סבא-רבא שלה, שם התפללה לעילוי נשמתו (פוליטי, עולם) 

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
השרה רגב (צילום: ללא)

במהלך ביקורה של שרת התחבורה מירי רגב במרוקו, הגיעה השרה אל עיר הולדתו של אביה, פליקס סיבוני בלארצ׳ה, שם היא גילתה את קבר הסבא רבא שלה, אליהו סיבוני, ארגנה מניין והתפללה לעילוי נשמתו.

בתחילת הביקור בעיר איתרה את הבית שבו גדל אביה, פליקס סיבוני, עד גיל 7, באזור סוקו צ׳יקו (השוק הקטן) ברחוב ריאל שליד השוק, בהדרכה בשיחת וידאו עם אביה בישראל. רגב התקבלה בחום על ידי השכנים, ואביה תיאר במדויק את כל בתי העסק ברחוב.

בהמשך הגיעה לבקר בבית העלמין הסמוך, בו קבורים יהודים רבים, ביניהם אנוסים שברחו בספרד. באופן מפתיע, גילתה את קברו של הסבא רבא שלה, הרב אליהו בן אליאס סיבוני ז״ל. לאחר בירור מעמיק התברר כי השבוע, בצירוף מקרים מצמרר, חל בדיוק יום פטירתו.

״זוהי סגירת מעגל עבורי לבקר בתפקיד שרה בממשלת ישראל בעיר הולדתו של אבי״, אמרה השרה רגב. ״מה שמלמד על הדרך הארוכה שעשו ההורים שלנו, דור המייסדים של הארץ. במיוחד התרגשתי לראות את יד ההשגחה העליונה כשזכיתי היום להתפלל ולהגיד קדיש על קברו של סבא רבא שלי סמוך ליום פטירתו. אני לא יודעת מתי בפעם האחרונה נאמר כאן קדיש במניין, זו זכות גדולה ואני מודה עליה לבורא עולם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר