אירוע חריג | מצב חירום

מכה קשה לאוקראינה: רוסיה הפציצה סכר; יישובים הוצפו

באוקראינה הזהירו על כך מספר רב של פעמים בחודשים האחרונים, והלילה זה קרה: הסכר הגדול ליד העיר חרסון הופצץ והחלו הצפות ענק ופינוי יישובים באזור | כך הגיב הנשיא זלנסקי | תיעוד מהסגר (חדשות בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
כך נראה הסכר הבוקר (לשכת זלנסקי)

אחרי אזהרות אוקראיניות על כך שרוסיה תנסה למלכד את הסכר העצום, הלילה (בין שני לשלישי) הפגיזה רוסיה את סכר נובה קחובקה שבדרום אוקראינה.

הסכר משמש לאגירת מים וכן משמש את אחד ממתקני האנרגיה הגדולים באוקראינה, דבר שעשוי להסב נזק רב.

המשמעות היא נזק למתקפת הנגד האוקראינית וכן נזק הומניטרי שעשוי להוביל להצפות בעשרות יישובים.

יותר מ-80 ערים ויישובים בסכנת הצפה, כולל העיר חרסון ששוחררה מידיה של רוסיה.

פיצוץ הסכר | צפו (לשכת נשיא אוקראינה)

תחנת הכח ההידראולית שכעת מושבתת מספקת חשמל ליותר משלושה מיליון בתים באוקראינה, דבר שמעמיק עוד יותר את המשבר האנרגטי בתוך אוקראינה כחלק מהאסטרטגיה הרוסית לשבור את המורל האוקראיני.

נשיא אוקראינה זלנסקי הגיב הבוקר להצפה ואמר: ״טרוריסטים רוסים עשו זאת. ההרס של סכר תחנת הכוח ההידרואלית קחובקה, רק מאשרת לכל העולם כי יש לגרש את הרוסים מכל פינה באדמות אוקראינה. אסור להשאיר להם מטר אחד, כי הם מנצלים כל מטר לטרור".

עוד אמר זלנסקי: "רק הניצחון של אוקראינה יחזיר את הביטחון. והניצחון הזה יגיע. המחבלים לא יוכלו לעצור את אוקראינה עם מים, טילים או כל דבר אחר. כל השירותים עובדים. כינסתי את המועצה לביטחון לאומי ולהגנה. נא להפיץ מידע רשמי ומאומת בלבד.״

בעבר אמר נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי כי רוסיה מנסה למלכד את הסכר והגדיר את האפשרות שהסכר יפוצץ כ״אסון בקנה מידה גדול השווה לשימוש בנשק השמדה המונית״.

הדבר עשוי גם למנוע מאוקראינה להמשיך להתקדם ולשחרר שטחים מעבר לנהר הדנייפר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר