"ארדוף את ביידן"

בפעם השנייה: הנשיא לשעבר טראמפ ייעצר היום; "תבואו למחות, השמאל הורס אותנו"

נשיא ארצות הברית לשעבר טראמפ שוב תופס כותרות שליליות, והוא צפוי להיעצר בפעם השנייה בתוך חודשים | הנשיא קרא לתומכיו לבוא ולהפגין בעדו, אחרת המדינה תיהרס; "אם אבחר לנשיא, אמנה תובע מיוחד שירדוף את ביידן את חבורת הבריונים סביבו" (חדשות בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הנשיא לשעבר טראמפ (שאטרסטוק)

זה קורה שוב ובתוך שלושה חודשים: נשיא ארצות הברית לשעבר והמועמד לנשיאות, דונלד טראמפ, צפוי להעיצר היום (שלישי) על ידי רשויות החוק האמריקאיות, לצורך התייצבות בבית המשפט שם יוקרא בפניו כתב האישום בפרשת המסמכים המסווגים, שהוא הודה בהדלפתם.

טראמפ כאמור ייעצר לקראת השעה 15:00 - שעון מקומי, ויובא לבית המשפט הפדרלי במיאמי, כאשר טרם ברור האם הוא יצלם עם אזיקים כמו כל עציר, או שהמבוכה תמנע והוא רק ימסור טביעות אצבע כמו שקרה בניו יורק במעצר הקודם - ההחלטה על הצילום היא של ג'ק סמית התובע המיוחד לתיק של טראמפ.

האישומים נגדו הפעם חמורים מהמעצר הקודם שלו בניו יורק, אך הנשיא לשעבר כבר הבהיר כי דבר זה לא ימנע ממנו לרוץ לנשיאות גם אם הוא יורשע.

טראמפ חזר והבהיר, כי במידה והוא ייבחר, הוא ימנה תובע מיוחד שיחקור את נשיא ארה"ב הנוכחי ביידן ואת כל "הבריונים" סביבו ובני משפחתו.

בנוסף, טראמפ קרא לתומכיו, לבוא ולהפגין בצורה מכובדת מחוץ לבית המשפט - ללא אלימות; "המדינה חייבת לצאת למחות, אנחנו איבדנו הכל ואנחנו חייבים לצאת לרחובות - אחרת השמאל הקיצוני יהרוס אותנו", אמר טראמפ לתומכיו.

כזכור, בתחילת השבוע, טראמפ התייחס לכתב האישום נגדו וטען כי "מדובר בניסיון חיסול פוליטי", והבהיר כי ימשיך להתמודד לנשיאות: "אף פעם לא אפרוש".

לדברי טרמאפ: "מדובר בניסיון חיסול פוליטי. משרד המשפטים פתחו בציד מכשפות פעם אחר פעם כדי לנסות לעצור את ההתקדמות שלנו, וכדי לסכל את הרצון של העם האמריקני. האישום המגוחך וחסר הבסיס של ממשל ביידן, שמשתמש במשרד המשפטים כנשק, ייכשל כמו יתר ניצולי הכוח הרעים בהיסטוריה של המדינה שלנו".

טראמפ הבהיר שלא יפרוש מההתמודדות לנשיאות: "אני אף פעם לא אפרוש". אם הייתי רוצה לפרוש, הייתי עושה זאת כבר לפני המירוץ הראשון לנשיאות ב-2016". את הדברים אמר טראמפ בכנס של המפלגה הרפובליקנית בג'ורג'יה.

על פי דיווחים בתקשורת בארה"ב, כתב האישום נגד טראמפ כולל שבעה סעיפים: עבירות על חוק הריגול בשל החזקה לא חוקית של מסמכים הנוגעים לבטחון הלאומי של ארה״ב, קשירת קשר לשיבוש הליכי משפט, ומסירת הצהרות כוזבות.

יו"ר בית הנבחרים האמריקני קווין מקארתי אמר בשבוע שעבר כי הוא תומך בטראמפ, וכי מדובר ב"יום אפל" עבור ארה"ב. "זה לא הגיוני שנשיא מכהן יגיש כתב אישום נגד המועמד המוביל המתמודד מולו". מקארתי הוסיף, כי גם "ביידן שמר מסמכים מסווגים במשך עשרות שנים".

כזכור, מייק פנס, סגנו של טראמפ בבית הלבן, הכריז בשבוע שעבר על התמודדות לנשיאות ופתח באירוע הקמפיין הראשון שלו.

באולם באיווה אמר פנס: "אנחנו יכולים להגן על חירויותינו ולתת לאמריקה התחלה חדשה. אבל זה ידרוש מנהיגות חדשה - בבית הלבן ובמפלגה הרפובליקנית".

"הכי קל היה להישאר בצד. אבל לא כך חונכתי. השתוקקתי להאמין למי שניתן הרבה יידרש הרבה" הוסיף.

בהמשך התייחס למתיחות שלו מול מי שהיה הנשיא, דונלד טראמפ, ואמר כי "ביחד הורדנו מסים, הרסנו את דאעש, עמדנו לצד בעלי בריתנו, עמדנו מול אויבינו".

אבל, בהמשך הוסיף ואמר: "לעם האמריקני מגיע לדעת שבאותו יום, הנשיא טראמפ גם דרש ממני לבחור בינו לבין החוקה. כעת, הבוחרים יעמדו בפני אותה בחירה. בחרתי בחוקה ותמיד אעשה זאת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר