המשבר נמשך

מפקד שכירי החרב הפופולארי מאיים: "נעזוב את אוקראינה"

בצל המחלוקת של הבעלים של ראש קבוצת שכירי החרב עם צבא רוסיה, יבגני פריגוז'ין הודיע כי אם המשבר יימשך והוא יחויב לחתום על המסמך - הכח יעזוב את אוקראינה (עולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
שר ההגנה שויגו (מימין) לצד ראש כח וגנר פריגוז'ין (צילום: חשבון הטלגרם של יבגני פריגוז'ין, משרד ההגנה הרוסי, משרד ההגנה האוקראיני)

יבגני פריגוז'ין, מקורבו של נשיא רוסיה פוטין ומהאנשים הבולטים ברוסיה הודיע היום (שלישי) כי אם צבא רוסיה יחייב אותו כבעליה של קבוצת שכירי החרב 'כח וגנר' לחתום על מסמך שיחייב אותו להיות תחת סמכות הצבא הרוסי, יוציא את שכירי החרב מאוקראינה.

בחודשים האחרונים, עיקר ההצלחות של רוסיה במלחמה הגיעו בזכות שכירי החרב של פריגוז'ין שבין היתר חתומים על כיבוש העיר באחמוט.

כזכור, בימים האחרונים התגלעה מחלוקת בין משרד ההגנה הרוסי לבין פריגוז'ין, כשבצבא הרוסי לא אוהבים את הפופלאריות שצובר צבא שכירי החרב על חשבונו, ולכן הודיע כי יחייב אותו לחתום על מסמך שיסמיך אותם לפקד על ההחלטות של הכח.

בין פריגוז'ין לשר ההגנה שויגו ישנה מתיחות כבדה קרוב לשנה, זאת אחרי שבמשרד ההגנה הרוסי הבינו כי הציבור הרוסי רוחש אהדה גדולה יותר לכח וגנר, שמשיג הישגים גדולים יותר בשדה הקרב.

"וגנר לא יחתום על שום חוזה עם שויגו" אמר פריגוז'ין בתגובה נזעמת. "כח וגנר כפוף לחלוטין לאינטרסים של רוסיה - אך אם כח וגנר יחתום על המסמך, המבנה הפיקודי של הכח ייפגע מאוד".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר