בצל מתקפת הנגד

עימות פנימי ברוסיה | הצבא הרוסי רוצה לחייב את כח וגנר לחתום על מסמך: 'נסרב בתוקף'

יממה אחרי שנשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הכריז על כך שמתקפת הנגד מול רוסיה החלה, עימות פנימי נוסף מתגלע בצד הרוסי, כששר ההגנה דורש מהבעלים של קבוצת שכירי החרב 'כח וגנר' לחתום על מסמך שמכניס אותו תחת סמכותו | פריגוז'ין הודיע כי יסרב בתוקף (חדשות בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
שר ההגנה שויגו (מימין) לצד ראש כח וגנר פריגוז'ין (צילום: חשבון הטלגרם של יבגני פריגוז'ין, משרד ההגנה הרוסי, משרד ההגנה האוקראיני)

חודשים אחרי שאיים כי יעזוב שטחים שכבש בצל מתיחות בין צבא שכירי החרב ששבעלותו לבין צבא רוסיה, יבגני פריגוז'ין, הבעלים של כח וגנר, חושף עימות פנימי חדש.

מוקדם יותר היום (ראשון) הודיעו במשרד ההגנה הרוסי כי כל קבוצה, בין אם שכירי חרב ובין אם מתנדבים, יאלצו לחתום על מסמך שקובע כי הקבוצות השונות יהפכו להיות תחת סמכות צבא רוסיה ולא יפעלו בצורה עצמאית כפי שקורה עד היום.

ההודעה של הצבא הרוסי על הדרישה החדשה שעוררה את זעמו של פריגוז'ין (צילום: משרד ההגנה הרוסי)

פריגוז'ין, שמחזיק בקבוצת שכירי החרב המשמעותית ביותר ברוסיה, קבוצה שכבשה שטחים נרחבים באוקראינה ללא סיוע הצבא הרוסי, בהם את העיר באחמוט, הודיע כי לא יציית להחלטה החדשה.

בין פריגוז'ין לשר ההגנה שויגו ישנה מתיחות כבדה קרוב לשנה, זאת אחרי שבמשרד ההגנה הרוסי הבינו כי הציבור הרוסי רוחש אהדה גדולה יותר לכח וגנר, שמשיג הישגים גדולים יותר בשדה הקרב.

"וגנר לא יחתום על שום חוזה עם שויגו" אמר פריגוז'ין בתגובה נזעמת. "כח וגנר כפוף לחלוטין לאינטרסים של רוסיה - אך אם כח וגנר יחתום על המסמך, המבנה הפיקודי של הכח ייפגע מאוד".

בשבת, נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הכריז כי מתקפת הנגד החלה.

כוחות צבא אוקראינה החלו להתקדם בעיקר באיזור באחמוט וז׳פוריז׳יה. נשיא רוסיה פוטין אישר גם הוא כי אוקראינה החלה במתקפת הנגד, אך טוען כי צבא רוסיה הסב אבידות כבדות בנפש לאוקראינים

בתגובה לדבריו של נשיא רוסיה פוטין, הנשיא האוקראיני עקץ את מקבילו הרוסי בשיחה עם ראש ממשלת קנדה טרודו ואמר: ״הדברים של פוטין מאוד מעניינים בהתחשב במה שבאמת קורה״.

בהמשך טרודו הבטיח סיוע של 500 מיליון דולר קנדי לאוקראינה.

נשיא אוקראינה הבהיר כי לא יוסיף מידע נוסף על מתקפת הנגד ולא יפרט באיזה שלב היא נמצאת מטעמים ביטחוניים-מודיעיניים

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר