הכאוס ברוסיה

מנהיג קבוצת וגנר הודיע על נסיגה; יעבור לבלארוס ולא ייגזר עליו עונש מוות באשמת בגידה

מנהיג קבוצת וגנר, יבגני פריגוז'ין, הודיע על נסיגה | בקרמלין דיווחו כי הוא צפוי לעבור לבלארוס ובמסגרת ההבנות לא ייגזר עליו עונש מוות | פחות מ-24 שעות מאז הוכרז המרד, נראה כי ולדמיר פוטין הצליח להתגבר על האירוע החריג והדרמטי • כל הפרטים (אקטואליה)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
פריגוז׳ין עוזב את העיר רוסטוב לכיוון בלארוס

אחרי שלפנות בוקר (שבת) הודיע מי שהיה הבעלים את כח וגנר, יבגני פריגוז'ין, כי יעזוב את אוקראינה ולמעשה הודיע על מרד במוסקבה, נראה כי ברוסיה השלימו את דיכוי המרד.

על פי התכנית, עונש המוות שהיה צפוי לעמוד מולו האיש שהיה מהקרובים ביותר לפוטין יבוטל. יחד עם זאת, הוא צפוי לגלות לבלארוס השכנה ובת הברית של הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין.

בקרמלין מסרו כי נשיא רוסיה פוטין לא צפוי להתייחס שוב לניסיון המרד. בנוסף, הלוחמים של כח וגנר שלא לקחו חלק במרידה יהיו חלק מהצבא הרוסי כמעט כמו שמלכתחילה דרש שר ההגנה הרוסי שויגו.

בנוסף, הלוחמים של הכח שכן לקחו חלק במרד לא יהיו תחת כתבי אישום.

המשמעות היא הלאמה או פירוק כמעט לחלוטין של הכח שהיה משמעותי ביותר במלחמה באוקראינה בשנה וחצי האחרונות, ובעשור האחרון במדינות אפריקה וכן במדינות במזרח התיכון בהן סוריה השכנה.

כזכור, פריגוז'ין, הכריז בליל שבת על מרד נגד צבא רוסיה ושר ההגנה הרוסי. לטענתו, הצבא הרוסי הרג מספר גדול של לוחמי ארגונו בתקיפה של מחנות שבהם שהו הלוחמים באוקראינה. פריגוז'ין אמר עם בליל שבת כי "הרשע של הנהגת הצבא הרוסי חייב להיעצר", והכריז כי הוא ועשרות אלפי לוחמיו מוכנים למות על מנת "לשחרר את העם הרוסי" מההנהגה הצבאית.

במהלך הלילה קבוצת וגנר חצתה את הגבול מאוקראינה לרוסיה והצליחה להשתלט על מתקני צבא רוסיים בעיר וורונז', השוכנת כ-500 ק"מ ממוסקבה.

פוטין נשא נאום מיוחד לאומה וטען כי מדובר בבגידה ומרד מזוין וקרא לעצור את פריגוז'ין ולוחמיו.

במשרד ההגנה הרוסי פנו ללוחמיו של פריגוז'ין: "רימו אתכם כדי להצטרף להרפתקה הפלילית של פריגוז'ין ולהשתתף במרד מזוין". מנהיג קבוצת וגנר טען מנגד בסרטון שפרסם כי חצי מצבא רוסיה רוצה להצטרף אליו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר