תיאורים מטרידים של התעללות

עיריית ניו יורק תובעת את הבעלים החרדי של אל על

לפי הדיווח שמגיע מארה"ב, עיריית ניו יורק תובעת את קני רוזנברג על שימוש לצורך אישי בכספי ציבור והזנחת קשישים בבתי אבות שברשות איש העסקים החרדי | לטענת העירייה, כתוצאה ממחסור בכספים וכוח אדם נגרם נזק רב לתושבים בבתי האבות | רשת בתי האבות  בתגובה: "הכל שקר, אנו גאים במחויבות לרווחת הדיירים שלנו" (בעולם) 

בני סולומון | כיכר השבת |
בית משפט בניו יורק (צילום אילוסטרציה שאטרסטוק )

ניו יורק נגד רוזנברג: עיריית ניו יורק הגישה אמש (רביעי) תביעה לבית המשפט במנהטן כנגד קני רוזנברג, איש עסקים חרדי ובעל השליטה בחברת אל על, כך דווח באתר 'the times of israel'.

התביעה הוגשה על ידי התובעת הראשית של ניו יורק לבית המשפט במנהטן. על פי כתב התביעה, רוזנברג המחזיק ברשת בתי אבות במדינה, השתמש לכאורה בכספים ממשלתיים המיועדים לבתי האבות שברשותו, לצורך רכישת אלעל ויצירת רווח אישי עבורו ומקורביו.

הסכום שתואר בתביעה שלטענת התובעת של ניו יורק הוסב מבתי האבות עומד על שמונים ושלושה מיליון דולר.

בתביעה תואר מצב מטריד בבתי האבות, כאשר על פי התיאורים ניכרה הזנחה במצב הקשישים, כולל דיירים שסבלו מתת תזונה או שנשארו במשך שעות לשבת בצרכים של עצמם.

כמו כן תוארו בתביעה נפילות של דיירים שגרמו לשברי עצמות. לטענת התובעת המצב הזה נוצר ממחסור בכוח אדם שהיה נמנע אלמלא עשה שימוש בכספים לצרכים אישיים. חשוב לציין כי אין לחברת אלעל שום קשר לתביעה שהוגשה.

בתגובה של החברה לעיתון "times of israel" נכתב: המרכז הבריאותי שלנו גאה במחויבותו לטיפול בחולים. אנו מכחישים את ההאשמות של התובעת הכללי של ניו יורק מכל וכל. ניסינו לפתור את העניין הזה מחוץ לכותלי בית המשפט ונילחם בטענות השקריות הללו".

ח"כ אליהו ברוכי במליאה על קני רוזנברג (צילום: ערוץ כנסת)

מיהו קני רוזנברג?

נפתלי (קני) נולד להוריו בברוקלין, ניו יורק, אליה הם היגרו לפני עשרות שנים מארגנטינה הרחוקה. כשבגר, בתום לימודיו האקדמאיים, החל לשלוח ידו בעסקים, ואחרי כמה שנים מאתגרות החל לראות ברכה בעמלו.

מכריו של נפתלי מתארים אותו כ"ליטאי מודרני מאוד", שבשנים האחרונות מאוד התחזק בהקפדה על שמירת מצוות ובאורח חייו האישיים, בעיקר מאז שזכה להתקרב למרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל.

כיום נחשב האדמו"ר רבי פנחס אבוחצירא, מבאר שבע, כרבו האישי. "אל כל אירוע משפחתי שהוא עורך, מגיע רבי פנחס במיוחד לניו יורק, כדי להשתתף בו", סיפרו שכניו ל'כיכר השבת', בפרופיל מקיף שנעשה עליו כאן ב'כיכר השבת'.

את סדר יומו בימות החול מתחיל 'קני' בתפילת שחרית ב'שטיבלאך של שיינר', אליהם הוא מגיע מביתו הצנוע יחסית בשכונה היוקרתית של מונסי. לאחר התפילה הוא יוצא למשרדי החברה שלו, ברובע ה'ברונקס' הניו-יורקי.

"ר' נפתלי", כפי שמכנה אותו אחד מידידיו הקרובים, "מעסיק אצלו 300 עובדים יהודים, אותם הוא מפרנס ביד רחבה. מעבר לזה, הוא תורם גדול למוסדות תורה וכוללים, וגם לצה"ל. הוא 'בעל חסד' גדול. עוד פרט מעניין: יש לו בני משפחה קרובים מאוד בבני ברק".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר