אי אפשר לנשום 

תופעה מוזרה בניו יורק: נחילי חרקים מציפים את העיר 

תושבי ניו יורק מתלוננים לאחרונה על תופעה מוזרה: נחילי חרקים לא מזוהים מציפים את העיר ונדבקים בבגדי התושבים ועל גופם | גם בקהילות היהודיות בברוקלין מכירים את התופעה הנדירה (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
קו הרקיע של מנהטן ניו יורק (צילום: shutterstock)

אחרי זיהום האוויר מקנדה עכשיו זה: בימים האחרונים מגיעים דיווחים מהעיר ניו יורק על תופעה מוזרה. לדבריהם, נחילים של חרקים קטנים שטרם זוהו, עפים באוויר ומטרידים את תושבי התפוח הגדול.

הדיווח מגיע גם מהקהילה היהודית בברוקלין והסביבה. יהודי שמתגורר בשכונה אומר: "בהתחלה חשבנו שמדובר בשאריות אפר שנישאות באוויר מהשריפות הגדולות בקנדה. אבל אחרי שמסתכלים טוב מתברר שמדובר בחרקים."

כזכור, וכפי שדווח ב'כיכר השבת', לפני מספר שבועות סבלו הניו יורקים מזיהום אוויר חריג שצבע את שמי העיר בכתום. הזיהום נבע כתוצאה מהשריפות הרבות בקנדה, והעשן שנישא למרחקים בחסות הרוח הגיע עד לעיר ניו יורק.

נחיל כנימות על עלה (צילום: shutterstock)

לא ברור אם יש קשר בין התופעה של החרקים לזיהום האוויר שחזר בשבוע שעבר. לדברי מומחים בתחום, יתכן ומדובר בתופעה שקורית בעקבות החורף החם יחסית שעבר על ניו יורק - כמעט ללא שלג כלל.

על פי הדיווחים, החרקים התפזרו בכל רחבי העיר הגדולה עד כדי כך שתושבים לא יכלו לפתוח את פיהם כדי לנשום או לסעוד במסעדה באוויר הפתוח. בשלב זה טרם ברור באיזה זן בדיוק של חרקים מדובר אך לפי התיאורים מדובר בחרקים קטנים מאוד בצבע לבן או ירוק, ומומחים אומרים כי יתכן ומדובר ב"כנימה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר