בנה של המנהלת

סוף עצוב: הלוחם היהודי שקיבל אות כבוד מזלנסקי נפל בקרב

בנה של מנהלת בית הספר היהודי הגדול של חב"ד בדנייפרו שבאוקראינה, החייל שזכה לאות הערכה מזלנסקי על אומץ ליבו במלחמה, נפל בשדה הקרב (ברוך דיין האמת)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
החייל היהודי ז"ל (צילום: FJCU)

ליאוניד קרסנוב, צעיר יהודי בשנות ה-30 לחייו, מהעיר דניפרו שבאוקראינה, נהרג בחזית הלחימה מול הרוסים במזרח אוקראינה. כך פרסמה היום (שלישי) הפדרציה של הקהילות היהודיות באוקראינה.

הלוחם היהודי היה ממקימי יחידת מודיעין מיוחדת של הצבא האוקראיני ובמסגרת זו הוא הוכשר לעשות שימוש בכלי נשק רבים ומגוונים.

כהערכה על אומץ ליבו בשדה הקרב, אף קיבל קרסנוב אות מיוחד מהנשיא ולדימיר זלנסקי. על פי הצו הנשיאותי, הלוחם היהודי הפגין "אומץ אישי ופעולות חסרות אנוכיות שהוצגו במסגרת ההגנה על ריבונות המדינה ושלמותה הטריטוריאלית של אוקראינה, בהתאם לשבועת הנאמנות הצבאית".

ליאוניד היה בן יחיד. אמו אלנה היא מנהלת בית הספר היהודי בעיר דניפרו - שנחשב לביה"ס היהודי הגדול ביותר במזרח אירופה שלו אלפי בוגרים שהשתלבו בין היתר בכלכלה ובפוליטיקה האוקראינית.

מבית הספר נמסר: "אנו מביעים תנחומים לאלנה לאונידובנה קרסנובה, מנהלת בית הספר, שבנה נפל על הגנת המולדת. הקהילה מסייעת בהבאת גופתו לקבורה".

הקהילה היהודית בדניפרו נחשבת לגדולה ביותר באוקראינה וחברים בה יותר מ-30 אלף יהודים, תחת הנהגתו של הרב ושליח חב"ד בעיר הרב שמואל קמינצקי.

כזכור, בשבוע שעבר במהלך כנס של ראשי הקהילות הקטנות באוקראינה שקיימה "פדרציית הקהילות היהודיות" (FJCU) במדינה דיווחו המשתתפים כי מאות יהודים מרחבי המדינה שהתגייסו לצבא האוקראיני נפגעו בקרבות. קצתם נהרגו ואחרים נפצעו או נפגעו מטראומה בשדה הקרב.

לדברי הרב מאיר סטמבלר, יו"ר ה"פדרציה": "הלב נקרע נוכח עוד אדם שנופל לחינם, במלחמה על ערכי הצדק והיושר. אנו בטוחים ומאמינים שבקרוב ממש נזכה לתחיית המתים וליאוניד בתוכם, בביאת המשיח".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר