בלי להתבלבל

"צה"ל אוהב להרוג ילדים"; הראיון עם בנט שעורר סערה - וההתנצלות

רשת החדשות האנגלית נאלצה להתנצל, לאחר שדברי המגישה שלה עוררו סערת ענק בקהילות היהודיות באנגליה ורחבי העולם |  בראיון שהעניק לרשת רוה"מ לשעבר נפתלי בנט נאמרה אמירה מקוממת כנגד חיילי צה"ל | האחרון לא נשאר חייב והעמיד אותה על מקומה, הרשת נאלצה להתנצל (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
'ילדי' ג'נין' (צילום: shutterstock, גדודי עז א-דין אל קסאם של ג'נין)

הקהילה היהודית בלונדון בהלם אחרי דברים החמורים שנאמרו אתמול (שלישי) בשידור חי על ידי מגישת החדשות ב-BBC - אחת הרשתות המרכזיות ביותר במדינה.

במהלך ראיון של ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט קבעה המגישה שצה"ל אוהבים להרוג ילדים: "הם טרוריסטים אבל ילדים, צה"ל שמח להרוג ילדים". נפתלי בנט ענה לה שזה מדהים שהיא אומרת את זה ושאל אותה מה הייתה עושה אילו ילד בן שבע עשרה היה מנסה להרוג את משפחתה.

המגישה התחמקה מהשאלה של בנט ואמרה שהאו"ם קורא להם... בשלב זה בנט קטע אותה ואמר לה: "לא אנג'נה, אני שואל אותך, מה הוא בשבילך אותו צעיר שבא להרוג את משפחתך"?

המגישה ענתה לבנט ביובש ש"אנחנו לא מדברים על זה עכשיו". בשלב זה נפתלי בנט בחר לעבור להסברה הישראלית שצה"ל מנסה למנוע מוות של אזרחים, בעוד הפלסטינים מכוונים באופן מכוון לעבר אזרחים תמימים.

בנט (צילום: אוליבייר פיטוסי, פלאש 90 )

כך או כך, לאחר הריאיון כותב נפתלי בנט כי "הופעלו כוחות רבים בעולם בדרישה להתנצלות רשמית" על האמירה החמורה שנאמרה בשידור על ידי מגישת החדשות אנג'נה גדגיל.

הדבר הגיע לאוזני הקהילה היהודית שסערה בעקבות הראיון, והדבר אף הגיע לאוזניו של חבר קונגרס האמריקאי הדמוקרטי ריצ'י טורס שתקף את הרשת.

בעקבות הסערה, נאלץ הBBC לפרסם הודעת התנצלות רשמית מטעמו וכך נכתב: "קיבלנו הערות ותלונות בנוגע לראיון עם נפתלי בנט, ששודר בערוץ החדשות של ה-BBC על האירועים האחרונים בגדה המערבית ובישראל". כותב דובר הערוץ.

הדובר ממשיך: "התלונות שהועלו מתייחסות לשאלות ראיונות ספציפיות על מותם של צעירים במחנה הפליטים ג'נין. האו"ם העלה את נושא ההשפעה של המבצע בג'נין על ילדים וצעירים. למרות שזה היה נושא לגיטימי לבחינה בראיון, אנו מתנצלים שהשפה ששימשה לא נוסחה היטב והייתה בלתי הולמת".

עם זאת לטענתם, ה-BBC סיקר את האירועים הרחבים יותר בג'נין בצורה "חסרת פניות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר