כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
חקירה נפתחה

נבדק חשד: חטיפתו של הישראלי בן ה-79 באתיופיה מבוימת

אחרי ששני עצורים בחשד למעורבות בחטיפת הישראלי בן ה-79 באתיופיה שוחררו, טען דובר המשטרה המקומית כי חטיפה לא הייתה | משטרת ישראל פתחה בחקירה (בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
חייל על רקע דגל אתיופיה (צילום: Shutterstock)

בדיקות יסודיות שנערכו בידי גורמים במשרד בחוץ בתקופה האחרונה, עם קבלת הדיווח על חטיפת הישראלי באתיופיה, העלו חשד כי החטיפה בויימה בידי החטוף. לפי הדיווח הערב (חמישי) ב-N12, משטרת ישראל פתחה בחקירה להונאה בעקבות ההתפתחויות.

דובר המשטרה האתיופית מסר היום, לאחר שגבר ואישה נעצרו בעיר גונדר בחשד למעורבות בחטיפה ושוחררו, כי לאחרונה "מופצות ברשתות החברתיות שמועות על כך שישראלי נחטף בגונדר. הוא לא נחטף. אותם אנשים שמפיצים את הסיפור הזה מפרים את הסדר הציבורי וזורעים בהלה. אנו פונים לתושבי גונדר להתעדכן באמצעותנו ולא באמצעות הרשתות".

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', ישראלי נחטף לפי הדיווחים לפני מספר ימים במהלך טיול באתיופיה. דווח כי הישראלי החטוף, בן 79, הספיק לשלוח הודעה לבני משפחתו, בה הוא דיווח על מצוקה גדולה בה הוא נמצא: "אני באמצע הג'ונגל, תעזרו לי".

החטוף התחנן לבני משפחתו שיעזרו לחלצו מאתיופיה: "תעזרו לי. אני באמצע הג'ונגל. גשם זלעפות יורד. תעזרו לי. הייתי צריך לבוא יום ראשון. כנראה שאשאר פה. תעזרו לי ילדיי. את הצרה הזאת לא לתת לאויבים. עיזרו לי".

בני משפחתו קיבלו מחוטפיו את תמונת החטוף כשהוא כפות ונראה סובל מאוד. ממשרד החוץ הישראלי נמסר כי האירוע מוכר להם וכי הוא מטופל. כעת כאמור נבדק חשד כי מדובר בהונאה.

מהמשטרה נמסר הערב: "בהמשך לפניות כתבים בדבר תלונה שהוגשה על נעדר הנמצא באתיופיה, נבהיר כי הנושא הועבר כנדרש לטיפול הגורמים הרלוונטים במשרד החוץ. ככל שיתקבל עדכון רשמי אחר ממשרד החוץ, ייבחן בהתאם".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר