כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"הוא חולה" 

תעלומה במדינה הקומוניסטית: לאן נעלם שר החוץ של סין? 

שר החוץ של סין - צ'ין גאנג, נעלם ולא נצפה בשלושת השבועות האחרונים | מומחים לפוליטיקה הסינית מעידים כי אכן מדובר בתופעה חריגה | פגישות של שר החוץ בוטלו בתואנות שונות והרשויות מסרבות למסור מידע | לאן נעלם יד ימינו של שי ג'ינפינג? (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הנשיא שי ג'ינפינג (צילום: shutterstock)

לאן נעלם שר החוץ הסיני? זאת השאלה שמעסיקה רבים במדינה הקומוניסטית בשלושת השבועות האחרונים.

הפעם האחרונה בה נצפה בהופעה פומבית הייתה יחד עם מקבילו הרוסי - שר החוץ של פוטין אנדריי רודנקו. במהלך אותו מפגש נראה שר החוץ מחויך ולא נצפה דבר חריג. אך מאז ירד צ'ין מהרדאר ולא נצפה בשום הופעה פומבית, בעקבות כך עיתונאים ברחבי העולם התחילו לשאול שאלות.

דוברת משרד החוץ הסיני שנשאלה אודות היעדרותו של השר שלה, ענתה ש"אין לה מידע לספק בעניין", ולא זו בלבד: באירועים שונים בהם היה אמור להיות נוכח מטבע הדברים - הוא גם נעדר.

היעדרותו של שר החוץ הסיני נרשמה גם בעת ביקורם בשבועות האחרונים בסין של השליח המיוחד של הנשיא לענייני אקלים -ג'ון קרי ומזכירת האוצר ג'נט ילן.

שר החוץ הסיני (צילום: מתוך הטוויטר של שר החוץ צ'ין גאנג)

המסתורין אודות היעדרותו גדל אף יותר, בהתחשב בעובדה שפגישות שהיה אמור להשתתף בהן באופן רשמי התבטלו באופן פתאומי מסיבות כאלה ואחרות שממשלת סין התנדבה לספק.

בתחילת החודש היה אמור צ'ין לפגוש את שר החוץ של האיחוד האירופי ג'וזף בורל, והממשל בסין הודיע על ביטול המפגש יומיים בלבד טרם הגעתו של הדיפלומט האירופאי לבייג'ינג. הרשויות בסין הסבירו את ביטול המפגש מטעמים של "אי התאמה בלו"ז".

גם לכינוס באינדונזיה של איגוד מדינות דרום מזרח אסיה, נשלח דיפלומט אחר במקומו, ודובר משרד החוץ הסביר כי נמנע מהשר להשתתף בגלל סיבות "בריאותיות".

עורך לשעבר בעיתון המפלגה הקומוניסטית במדינה, אשר מתגורר היום בארה"ב, אישר כי אכן מדובר בהיעדרות חריגה. "בהתחשב במעמדה והשפעתה של סין בעולם, זה אכן מוזר מאוד ששר החוץ שלה לא הופיע בציבור במשך יותר מ-20 יום", אמר דנג יון.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר