כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"ישראל מפרה את החוק" 

פורטוגל נגד ישראל: חוק המכיר ב'נכבה' אושר בפרלמנט

הפרלמנט בפורטוגל אישר ביום שישי חוק המכיר ב'נכבה' של הפלסטינים | כמו כן אושר מסמך המגנה את ההתנחלויות ו"הפרת החוק הבינלאומי" על ידי ישראל כלשונה | מפלגות השמאל תמכו ומפלגות הימין התנגדו, לבסוף החוק אושר במליאה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הפרלמנט בליסבון (צילום: shutterstock)

פוורטוגל מכירה ב'נכבה' של הפלסטינים בשנת 1948, וקוראת לישראל לעצור את ההתנחלויות ו"ההפרות של החוק הבינלאומי" - כך נכתב בחוק חדש שאושר בפרלמנט הפורטוגלי ביום שישי האחרון.

המפלגות שהעלו את החוק ותמכו בו הן מפלגות השמאל במדינה: המפלגה הסוציאליסטית שנמצאת בשלטון, המפלגה הקומוניסטית, ומפלגת "גוש השמאל".

מנגד התנגדו לחוק מפלגת הימין 'שגה' והמפלגה הסוציאל-דמוקרטית, לבסוף המסמך אושר ברוב בפרלמנט.

אבו מאזן (צילום: shutterstock)

המסמך שאושר, קובע הכרה רשמית ב'נכבה' הפלסטינית בשנת 1948 בה הוקמה מדינת ישראל, ותומך ב"מאבק העם הפלסטיני להגדרה עצמית". כמו-כן, בנוסח חריף במיוחד נגד ישראל נקבע כי על האחרונה מוטל להפסיק את ההתרחבות שלה ביהודה ושומרון, כמו גם את ה"ההפרה המתמשכת של החוק הבינלאומי".

משרד החוץ הפלסטיני בירך על החלטת הפרלמנט הפורטוגלי והצהיר כי קבלת ההחלטה מעידה על 'סולדיריות' של פורטוגל עם העם הפלסטיני.

המדיניות של פורטוגל כלפי ישראל באו"ם היא בדרך כלל לצדד במדינות ערב ופלסטין נגד ישראל או להימנע מהצבעה. ההצבעה בפרלמנט נגד ישראל מהווה עליית מדרגה של המדינה בתמיכתה בפלסטינים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר