כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
שוב מסתבך? 

ההקלטות והמסמך הסודי המפליל: האם ג'ו ביידן קיבל שוחד?  

מסמך סודי של ה-FBI שהותר לפרסום מעלה חשד כבד של קבלת שוחד על ידי נשיא ארה"ב הנוכחי ובנו האנטר ביידן מחברה באוקראינה | "הביידנים יסדרו" צוטט בכיר בחברה | המקור טוען שקיימות הקלטות מפלילות נגד ביידן ובנו | האירועים התרחשו בשנים 2015-2016 כאשר שימש בתפקיד סגן נשיא ארה"ב (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ג'ו ביידן (צילום: shutterstock)

ה-FBI חושף מידע סודי אודות נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, ומתיר לפרסום מסמך לפיו עלה חשד כנגד האחרון על קבלת שוחד יחד עם בנו מחברה אוקראינית בעת ששימש בתפקיד סגן נשיא ארה"ב.

המידע המפליל לכאורה נגד ג'ו ביידן הגיע לידי המשטרה הפדראלית בשנת 2020, בזמן שהיה מועמד ביידן לנשיאות, אך התפרסם רק עתה בגלל לחץ שהפעילו על ה-FBI הסנאטור צ'אק גרסלי ונציג בית הנבחרים ג'יימס קומר המשתייכים שניהם למפלגה הרפובליקנית.

לפי המסמך שפורסם במגזין 'אפוק', בשנים 2015 או 2016 הגיע המקור של ה-FBI דרכו נודעה הפרשה, למשרדים של חברת 'בוריסמה' באוקראינה בה היה חבר בדירקטוריון האנטר ביידן - בנו של נשיא ארה"ב כיום - ג'ו ביידן. המקור נפגש עם סמנכ"ל הכספים של החברה שמסר לו שהחברה שכרה את שירותיו של האנטר ביידן כדי להגן על עצמה "מכל מיני בעיות".

המקור שנסע למשרדי החברה כדי לסייע לה בהנפקת החברה בארה"ב, הזהיר את מנכ"ל החברה 'מיקולה זלוצ'בסקי' מפני החקירה הרשמית של התובע הכללי באוקראינה שנפתחה בפומבי כנגד 'בוריסימה', ואמר שהחקירה עלולה להפריע להנפקה בארה"ב.

על פי המסמך, מנכ"ל החברה ענה למקור ש"האנטר ביידן יסדר את זה דרך אביו" - ג'ו ביידן שכיהן אז כסגן נשיא ארה"ב, כאשר האנטר עצמו שימש כחבר בדירקטוריון של החברה. כמו כן צוטט המנכ"ל אומר שזה "עלה לי 5 מיליון דולר לשלם לבייידן אחד ועוד 5 מיליון דולר לביידן אחר".

הבית הלבן (צילום: shutterstock)

למרות שפקפק ביכולותיו של האנטר ביידן, צוטט המנכ"ל אומר שהוא מוכרח להשאיר את האנטר ביידן בהנהלה "כדי שהכול יהיה בסדר".

במקביל פחות או יותר באותה תקופה, הפעיל ג'ו ביידן לחץ על הממשל באוקראינה לפטר את התובע הכללי ויקטור שוקין. החלק הזה של הסיפור ידוע ומפורסם מאחר שג'ו ביידן עצמו התרברב על כך, ואמר בהצהרה שהוא הזהיר את אוקראינה שאם לא תפטר את התובע הכללי, האחרונה לא תקבל סיוע של מיליארד דולר מארה"ב, בסופו של דבר התובע אכן פוטר.

המקור שנחקר על ידי ה-FBI אמר בחקירתו שמנכ"ל 'בוריסימה' זלוצ'בסקי מחזיק בידיו 17 הקלטות כולל שניים של ג'ו ביידן בעצמו. נכון למה שידוע כיום, למרות הממצאים החמורים כנגד הנשיא, לא נפתחה חקירה פומבית כנגד האחרון.

הבית הלבן הגיב להאשמות: "מדהים שהרפובליקנים בקונגרס, בלהיטותם לרדוף את הנשיא ביידן בלי קשר לאמת, ממשיכים לדחוף טענות שהופרכו במשך שנים. ברור שהרפובליקנים בקונגרס מתים לשחק פוליטיקה חסרת בושה ולא ישרה ומסרבים לתת לאמת להפריע".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר