כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
תשובות מתחמקות

חודש אחרי שנעלם: זה מה שקרה לשר החוץ של סין

חודש לאחר שנראה לאחרונה בציבור, והיעדרות שכלי התקשורת בעולם ומומחים לסין הגדירו כ"היעלמות מסתורית", הבוקר מגיעים פרטים נוספים על גורלו של צ'ין גאנג - שר החוץ שנחשב למקורבו של הנשיא צ'י ג'ינפינג (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
שר החוץ הסיני (צילום: מתוך הטוויטר של שר החוץ צ'ין גאנג)

שר החוץ של סין 'צ'ין גאנג', שלא נראה בציבור מאז פגישתו המחויכת עם מקבילו הרוסי - הודח מתפקידו כשר החוץ של המדינה הקומוניסטית, הדבר אושר אמש (שלישי) על ידי הפרלמנט המקומי.

ההדחה של צ'ין נחשבת לתמוהה, בעיקר לאור העובדה שהאחרון נחשב לבן טיפוחיו של הנשיא צ'י ג'ינפינג, והיה מקורב אליו מאוד. לא ברור בשלב זה מה הביא להדחה, ואף לא נמסרו פרטים בעניין, כמו כן יש לציין שלמרות ההודעה - טרם נצפה צ'ין, ויש ה"דואגים" לשלומו.

מי שיחליף את מקומו של צ'ין הוא שר החוץ הקודם של סין - וואנג יי, ששימש בתפקיד עד 2022, והיה נחשב לדיפלומט הבכיר ביותר תחת גאנג מאז.

הנשיא שי ג'ינפינג (צילום: shutterstock)

הוועדה הקבועה של הקונגרס העממי הלאומי של סין ביצעה את המינוי של שר החוץ החדש ביום שלישי בפגישה שהוכרזה בפתאומיות יום קודם לכן. יצוין כי מדובר בהתנהלות לא שגרתית של הממשל הסיני.

כזכור, לפני יותר משבוע דווח ב'כיכר השבת' אודות ההיעלמות פתאומית של שר החוץ הסיני ומשרד החוץ סיפק תשובה מתחמקת של "נסיבות בריאותיות", בהזדמנות אחרת נאמר על ידי דוברת המשרד כי "אין לה תשובה לספק בעניין". יצוין שהתשובה הקודמת אודות 'מחלה' נמחקה מהפרוטוקול הרשמי במפתיע, כעת מתברר כי מדובר בעוד הדחה של הנשיא צ'י ג'ינפינג.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר