"האם הוא סומך עליו?"

דוברת הנשיא ביידן נשאלה על היחסים עם ראש הממשלה נתניהו - וענתה: "אני לא נכנסת לזה"

במהלך מסיבת עיתונאים שהתקיימה אמש בבית הלבן הדוברת של הנשיא נשאלה אודות יחסי האמון שבין נתניהו לביידן | התשובה שסיפקה נותנת הצצה ישירה לשאלה מה חושב ביידן על נתניהו (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
דוברת הבית הלבן (צילום: הבית הלבן)

אמש (שלישי) במהלך תדרוך עיתונאים בבית הלבן, נשאלה הדוברת קארין ז'אן פייר שאלה ספציפית אודות האמון שרוכש הנשיא ביידן לראש הממשלה נתניהו, והתשובה שלה הייתה: "אני לא נכנסת לזה".

העיתונאי שרצה לקבל תשובה מאוד ספציפית לשאלתו, הקשה על הדוברת: "את תמיד נוטה לדון במערכת היחסים הדו-צדדית הרחבה יותר. את תדיר מאשרת מחדש את המחויבות לביטחון ישראל, למשל, בניגוד למונחים שבהם מוכנים בכירי הבית הלבן לדון ביחסים של הנשיא עם מנהיגים אחרים בעולם, כמו רישי סונק או עמנואל מקרון".

הכתב המשיך: "נראה שכל מה שאת מוכנה לומר על מערכת היחסים של הנשיא ביידן עם מר נתניהו הוא ששני הגברים מכירים זה את זה זמן רב ושהם מדברים זה עם זה בכנות. השאלה שלי היא כזו: האם הנשיא ביידן סומך על ראש הממשלה נתניהו?"

ביידן ונתניהו בעבר, ארכיון (עמוס בן גרשום, לע"מ)

בשלב זה, לא רק שהדוברת ז'אן פייר סירבה לומר שביידן סומך על נתניהו, בתשובה לשאלה היא חזרה על האמירות הכלליות אודותן נשאלה: "תראה, מה שאני יכולה להגיד לך שוב, כפי שאמרת עכשיו: יש להם מערכת יחסים ארוכת שנים. הם מדברים בכנות אחד עם השני. הם בדיוק שוחחו בשבוע שעבר אחד עם השני וניהלו שיחה מלאה".

וכאן הדוברת הוסיפה: "אני לא מתכוונת להיכנס לפרטים אודות מערכת היחסים שלהם. בדיוק הסברתי כמה זמן הם מכירים. ושוב, יש להם שיחה כנה כדי לדון בעניין המשותף שלהם כמו גם בדאגות שלהם. וזה ימשיך".

העיתונאי שהבין בדיוק למה התכוונה הדוברת סיכם: "אם הבנתי נכון את לא מוכנה לומר שביידן סומך על נתניהו, אמשיך לשאלה הבאה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר