"כאילו נפלה פצצה"

פיצוץ אדיר של בית בפנסילבניה הרג חמישה בני אדם - בהם ילד • צפו בתיעוד

פיצוץ אדיר של בית בעיירה רגועה בארה"ב הרג חמישה בני אדם - בהם ילד | נסיבות האירוע נבדקות אך טרם התבררו | כתוצאה מהפיצוץ נחרבו בתים עד היסוד ואחרים נפגעו (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
רגע הפיצוץ (צילום: לפי סעיף 27א, מצלמות אבטחה)

בתיעוד חריג ממצלמות אבטחה בעיירה פלום שבפנסילבניה, נראה פיצוץ אדיר של בית שהתברר אחר כך כקטלני ביותר: חמישה בני אדם איבדו את חייהם באירוע, בהם ילד. כמו כן דווח על שלושה שנפצעו כאשר אחד מהם במצב אנוש, הסיפור הובא ב'וויינט'.

הפיצוץ התרחש ביום שבת האחרון בסביבות השעה 10:30 בבוקר בעיירה פלום - פרבר שקט של העיר פיטסבורג השוכנת במדינת פנסילבניה.

בנוסף לקורבנות בנפש, הרשויות במדינה דיווחו גם על הרס חריג כתוצאה מהפיצוץ. לפי הדיווח, הבית שבו אירע הפיצוץ נחרב עד היסוד כמו גם הבית הסמוך לו, ושנים עשר בתים נוספים בסביבות הבית שהתפוצץ ניזוקו במידה כזו או אחרת.

לאזור הפיצוץ הוזעקו עשרות צוותי כיבוי וחירום שעמלו במשך שעות כדי לפנות לכודים מתחת להריסות, בסיום הפעולות נודע כאמור על מותם המצער של חמישה בני אדם.

מפקד המשטרה המקומי מסר במסיבת עיתונאים את נתוני הפצועים וההרוגים באירוע וסיכם את דבריו: "זה יום עצוב, לא רק עבור תושבי פלום אלא לתושבי האזור כולו", אמר לני קולני.

בשלב זה טרם התבררה סיבת הפיצוץ ולא ברור אם אכן מדובר בפיצוץ נפח של גז, כפי שיש הסוברים. מפקד המשטרה קולני אמר שייקח זמן כדי להגיע למסקנות, "חודשים, ואולי שנים", מסר.

אדם שמתגורר במרחק שלושה בתים תיאר בראיון לעיתון מקומי שברגע הפיצוץ הוא חש את ההדף על החזה שלו. הוא תיאר את ההרס שנגרם גם לביתו כאשר חלק מהתקרה קרסה כתוצאה מההדף האדיר. לגבי הבית השכן בו אירע הפיצוץ תיאר כי "הבית נעלם ונותר רק פיח בכל מקום", מסר. שכן אחר שמתגורר בקרבת מקום תיאר שזה היה "כאילו נפלה פצצה" על העיירה השקטה.

למרות שטרם נודעה סיבת הפיצוץ, החשמל והגז נותקו מיד לאחר הדיווח מסיבות בטיחות, והחקירה לבירור נסיבות האירוע נמשכת.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר