לא נתפס

אוקראינה טוענת: זה מספר החיילים הרוסים שמתו עד כה

בזמן שבצבא הרוסי מנסים לחמוק מהתשובה כמה חיילים מתו מתחילת הלחימה בשדה הקרב, במשרד ההגנה האוקראיני טוענים שיש להם תשובה לשאלה הזו (חדשות בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
חייל יהודי-אוקראיני שנהרג במהלך הלחימה | ארכיון (צילום: FJCU)

בזמן שאוקראינה מנהלת את מתקפת הנגד בשטח רוסיה, משרד ההגנה האוקראיני טוען כי הוא יודע כמה חיילים רוסים מתו מתחילת הלחימה.

ברוסיה כמובן מסרבים לחשוף מידע על נתוני החיילים שמתו, אך על פי משרד ההגנה האוקראיני, מתחילת המלחמה מתו בשדה הקרב לפחות 250 אלף חיילים רוסיים, ורק בשבוע האחרון מתו מעל 4,200 חיילים.

משרד ההגנה האוקראיני טוען כי מאז הפלישה הרוסית לאוקראינה, מוסקבה איבדה מעל ל-250 אלף חיילים. לטענת המשרד בקייב, רק בשבוע האחרון נהרגו 530 חיילים רוסים, ובשבוע האחרון נהרגו 4,140.

באוקראינה דייוחו השבוע, כי הם התקדמו "צעד טקטי משמעותי" והם התקדמו בגבול דונייצק-ז'פורז'יה ורוסיה נאלצה לסגת ממספר מקומות אסטרטגיים.

אתמול דווח ב'כיכר השבת', כי באופן סופי אוקראינה תקבל את מטוסי ה-F16 מהולנד ודנמרק לצורך מלחמתה באוקראינה, כך לפי הצהרה רשמית של המנהיגים.

ראש ממשלת הולנד מרק רוטה ונשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי הודיעו כי אוקראינה תקבל עשרות מטוסי קרב מסוג F-16. לפי ההודעה, עד 42 מטוסים צפויים להגיע מהולנד "וזו רק ההתחלה" צייצו השניים, ובמקביל דנמרק תעביר שישה עשר מטוסים לצבאו של זלנסקי. למרות שמספר המטוסים ההולנדים אינו סופי, נכון להיום ישנם כ-24 מטוסים הולנדים שצפויים לצאת משימוש במדינה בשנה הבאה וייתכן ויועברו לאוקראינה. בנוסף ישנם שמונה עשר מטוסים שעומדים למכירה וייתכן ויועברו גם כן לקייב.

בזמן שאוקראינה מנהלת את מתקפת הנגד בשטחה בכובש הרוסי, המטוסים החדישים מתוצרת ארה"ב מהווים גורם חשוב בסיכוייה של אוקראינה לצלוח את המתקפה שעדיין מדשדשת בשלב הזה.

בהצהרה שמסר זלנסקי, מסר כי המטוסים מיועדים "להרחיק את הטרוריסטים הרוסיים מערינו". והצהיר כי מדובר ב"צעד נוסף בחיזוק שכבת המגן האווירית של אוקראינה. המטוסים יועברו לאחר שהצוותים שלנו יוכשרו", הכשרה שעלולה לקחת זמן רב ובפועל לא צפויים להיכנס לשימוש מבצעי במלחמה עם רוסיה עד לאמצע השנה הבאה.

ההכשרה על המטוסים מתוצרת אמריקה של הטייסים האוקראיניים צפויה לקחת כשישה חודשים ותתקיים ברומניה או בדנמרק, בנוסף להכשרה בשפה האנגלית שצפויה גם כן לחלק מהטייסים שעדיין אינם שולטים בשפה.

כזכור לפני כשלושה חודשים העבירה רוסיה מסר חריף שאף רבים הגדירו כאיום באשר להעברת מטוסי F-16 מתקדמים לאוקראינה: "בצעד הזה טמונים סיכונים קולוסאליים עבורכם", נמסר מטעם רוסיה במאי האחרון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר