אחרי 10 שנים

בסכום עצום עם ג'קוזי, סאונה ו-11 חדרים: זה הבית החדש של השגריר הישראלי בארה"ב

שנים אחרי שמעון השגריר בשוושינגטון, הוגדר כלא ראוי למגורים, המדינה החליטה לרכוש מעון חדש בעלות של שמונה מיליון דולרים | השגריר הנוכחי מייק הרצוג דר בדירה שכורה שעלותה 25 אלף דולר בחודש (חדשות בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
שגרירות ישראל (שאטרסטוק)

אחרי שנים רבות שלישראל אין בית שגריר קבוע בוושינגטון, בימים האחרונים, התקבלה החלטה במדינת ישראל לרכוש בית בבירת ארה"ב בסכום של כשמונה מיליון דולרים.

על פי הפרסום בכאן חדשות, לפני קרוב לעשר שנים, הוחלט כי מעון השגריר אינו כשיר למגורים והתקבלה החלטה לשפץ אותו- מכיוון שהוא היה לא ראוי למגורים ולא נגיש לנכים.

השיפוץ לא צלח והבית עומד עד היום נטוש, ומקבל תלונות רבות של שכנים בסביבה, מה שלא הותיר ברירה אלא לקנות בית חדש.

הבית החדש שנרכש - הוא בית מפואר מאוד בשכונת יוקרתית הסמוכה לשגרירות והיא כוללת 11 חדרים עם בריכה, ג'קוזי, סאונה, חדרי אירוח ומספר חניות מקורות.

עלות הבית כאמור היא שמונה מיליון דולרים שממנה יקוזז סכום של קרוב לשני מיליון שקלים שיקוזז ממכירת המגרש עליו שוכן בית השגריר הקודם.

מדינת ישראל תרכוש בית חדש לשגרירי ישראל בוושינגטון בעלות של כ-8 מיליון דולרים. כך פורסם אתמול (שני) בחדשות הערב בכאן 11.מסכום המכירה יקוזז סכום של כ-2 מיליון דולרים ממכירת המגרש שעליו שוכן מעון השגריר הנוכחי, אשר עומד נטוש זה שנים.

הבית החדש נחשב יוקרתי, אך כך נראים מרבית בתי השגרירים ולא מדובר בבית חריג. בשגרירות ישראל בוושינגטון אישרו כי הוחלט לרכוש בית חדש לשגריר, אך לא התייחסו לפרטי הרכישה.

יצוין, כי השגרירים הקודמים התגוררו בדירות שכורות, כך למשל, רון דרמר שהה בדירה שעלתה למדינה 15 אלף דולר בחודש, השגריר הנוכחי, מייק הרצוג גר בדירה שעלותה החודשית היא 25 אלף דולר ולאחרונה הודיעו בעלי הבית, כי החוזה מסתיים ועלך השגריר לעזוב את הדירה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר