נתונים מסקרנים

אחרי העימות, המגמה מתהפכת? טראמפ נחלש, דה סנטיס מזנק

העימות הטלוויזיוני של מתמודדי הפריימריז הרפובליקני הביא לא מעט כותרות, אך מה שעניין יותר מכל את המצביעים האמריקאיים הוא: האם העימות הביא לשינוי או היפוך במגמה? אז התשובה היא: שינוי כן, והוא משמעותי (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
האויב הפוליטי יחון את הנשיא לשעבר? טראמפ ודה-סנטיס (צילום: shutterstock)

ביום רביעי האחרון נערך עימות טלוויזיוני ראשון בין המתמודדים השונים מטעם המפלגה הרפובליקנית לפריימריז, לפני יומיים (שישי) נחשף סקר חדש של 'InsiderAdvantage', שנערך לאחר העימות, המראה תנודה ושינויים משמעותיים יחסית, בכוונות ההצבעה של הרפובליקנים.

נתחיל מהשורה התחתונה: טראמפ עדיין בטוח בראש הטבלה של כוונות ההצבעה לפריימריז הקרוב, אך עם זאת נחלש בכ-6 נקודות ועומד על 45% תמיכה. בארה"ב מעריכים כי הירידה בסקרים נוסעת מהעובדה שטראמפ החליט לא להתייצב לעימות, ערב הסגרתו לכלא בג'ורג'יה. עם זאת לא ניתן לדעת אם ההחלטה הייתה נכונה או לא, שכן במידה והיה טראמפ משתתף בעימות הוא היה נשאל שאלות קשות אודות כתבי האישום - שאלות שככל הנראה העדיף לא להתמודד עימן בעימות פומבי.

מיד אחריו ניצב מושל פלורידה רון דה סנטיס עם 18% אחוזי תמיכה - 8 נקודות יותר מאשר מה שנתן לו אותו הסקר ערב העימות, נתון שמהווה עלייה משמעותית באחוזי התמיכה של הרפובליקנים בדה סנטיס. גם בנוגע להתנהלות הכללית של דה סנטיס במהלך העימות, נמסר מגורמים מובילים בפוליטיקה האמריקאית שדה סנטיס שידר "התנהגות נשיאותית".

מתמודדת נוספת שעולה מתחתית הרשימה היא ניקי היילי - לשעבר השגרירה באו"ם שהתבטאה בעבר כי היא "תבעט" בנעליה בכל מי שישמיץ את ישראל בארגון הבינלאומי. לפי הסקר הנ"ל היילי הצליחה לטפס בעקבות העימות ב-6%, מ-5% לפני העימות לאחד עשר בסקר שנערך לאחריו.

הסקר בוצע בקרב 850 מצביעים רפובליקנים מן השורה, טעות הדגימה עומדת על כ-3.3%. האם נראה את המגמה מתהפכת לטובת דה-סנטיס, והאם טראמפ ימשיך להיחלש? ימים יגידו.

נתון נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא הקמפיין המתוקשר שטראמפ מוביל לאחר המעצר בכלא פולטון. במסגרת הקמפיין הודפסה תמונת ה-MUG SHOT של טראמפ - תמונת המעצר, על אביזרים נבחרים, וגויסו יותר מ-7 מיליון דולר, בזכות התמונה האייקונית של נשיא ארה"ב לשעבר בתמונת עציר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר