לא עלתה למטוס

חקירה אמריקנית נגד אל־על בחשד לאפליית פלסטינית

נגד חברת התעופה הישראלית נפתחה חקירה בארצות הברית בעקבות דיווח על אפליה לכאורה של נוסעת פלסטינית, שעברה בדיקה ביטחונית נוספת, הופרדה משאר הנוסעים ובסופו של דבר לא עלתה למטוס (תעופה)

בני סולומון | כיכר השבת |
מטוסי אל על (משה שי, פלאש 90)

חקירה נפתחה במשרד התחבורה של ארצות הברית נגד חברת התעופה הישראלית 'אל על', לאחר דיווח על אפליה לכאורה שבוצעה כנגד פלסטינית אזרחית אמריקנית באחד ממטוסי החברה.

לפי הדיווח הערב (שלישי) של נתן גוטמן בכאן 11, המקרה שבעקבותיו הוגשה התלונה התרחש בחודש יולי האחרון. נור וואזוואז, המתלוננת, ניסתה לעלות על טיסה לישראל משדה התעופה ניוארק בניו יורק ונשלחה לבדיקה בטחונית נוספת.

בנוסף, הופרדה וואזוואז, כך לפי טענותיה, משאר הנוסעים האחרים על הטיסה וכן נאסר עליה להעלות את המחשב הנייד שלה או את מטען הטלפון שלה עמה למטוס.

בסופו של דבר היא לא הורשתה לטוס והמתינה לטיסה הבאה ישראל, שעליה עלתה.

כאמור, חקירה נפתחה במשרד התחבורה, ומהמשרד מסרו גורמים לכאן חדשות כי הם מויבים להגנה על זכותם של נוסעים מכל סוג לטוס וחוקרים את התלונה.

מאל-על נמסר: "התקבלה פנייה ממשרד התחבורה של ארצות הברית בעקבות תלונה שהגישה הנוסעת. אל-על בודקת את פרטי המקרה מול אגף ביטחון התעופה, ותשיב לפניית משרד התחבורה בצורה מסודרת. במהלך בדיקת הכבודה של הנוסעת התקבלו מספר התרעות מאמצעים טכנולוגיים אשר חייבו המשך בירור. הפעולות נעשו בהתאם לנהלי הביטחון והנחיות הגורמים המוסמכים. בתהליך הבידוק הביטחוני פעלנו במהירות להעברת הנוסעת לטיסה חלופית ארצה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר