רעש מחריד - ופיצוץ 

שישה עשר אזרחים נהרגו במתקפה רוסית באוקראינה | תיעוד 

תקיפה רוסית במזרח אוקראינה עלתה בחייהם של שישה עשר בני אדם - בהם ילד | בסרטון ממצלמות אבטחה ניתן לשמוע את נהמת הטיל שעושה את דרכו לעבר העיר ולאחריו נצפה פיצוץ אדיר מלווה בפיצוצי משנה | זלנסקי תיאר בטלגרם את ה"רוע הרוסי" שתוקף אזרחים תמימים כלשונו (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
רגעי הפיצוץ (צילום: מצלמות אבטחה / חשבון הטלגרם ולדימיר זלנסקי )

תקיפה אכזרית באוקראינה: שבעה עשר בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו אמש (רביעי) אחר הצהריים בעיר קוסטיאנטיניבקה שבמחוז דונייצק - מזרח אוקראינה, על ידי מה שנראה כטיל שיוט רוסי. לפי הדיווחים, בין ההרוגים נמצא גם ילד אחד.

בחשבון הטלגרם שלו כתב זלנסקי אמש: "כל מי שבעולם עדיין חושב שאפשר לעשות משא ומתן עם רוסים מעלים עין מהמציאות הזו. החוצפה של הרוע. החוצפה של הרשע. חוסר אנושיות מוחלטת", פתח זלנסקי את המונולוג.

לאחר מכן עבר לתאר את שאירע בעיר הסמוכה לחזית:

"בשעה זו בהתקפה של טרוריסטים רוסים נהרגו 16 בני אדם בעיירה קוסטינטיניבקה שבאזור דונייצק. שוק רגיל. חנויות. בית מרקחת. אנשים שלא עשו שום דבר רע. הרבה פצועים. למרבה הצער, מספר הקורבנות והפצועים עלול לגדול". הבוקר אכן התברר כי מותו של אדם נוסף הוכרז על ידי הרשויות.

האירוע התרחש לפי מצלמות האבטחה בשעה 14:04 אחר הצהריים כאשר טיל שיוט רוסי פגע בשוק הומה אדם. בסרטון נשמע רעש אדיר משיוט הטיל ולאחר מכן מגיע הפיצוץ. יצוין כי בסרטון נראים גם פיצוצי משנה ולא ברור אם מדובר בפצצת מצרר או בכבלי חשמל שניזוקו וגרמו לפיצוצים. עוברים ושבים נראים נופלים מעוצמת ההדף, אחרים נסו על נפשם.

בנוסף לאבדן האנושי מדווח כי עשרות חנויות ודוכנים ניזוקו בתקיפה כמו גם מבנה ממשלתי אחד. "חייבים לשים סוף לרוע הרוסי", סיכם זלנסקי את האירוע.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות