הגברת הראשונה - חיובית 

ביידן לעיתונאים: "אני לא לבשתי מסיכה - אל תספרו להם"

אשתו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן התגלתה ביום שני האחרון כחולת קורונה | ההנחיה לנשיא ארצות הברית היא לחבוש מסיכה לפחות במקומות סגורים אך בהגעתו למסיבת העיתונאים הוא נצפה בלעדיה | לעיתונאים הוא אמר: "אני שלילי, אמרו לי לשים מסיכה עשרה ימים או משהו כזה אבל אל תגלו להם" (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ההצהרה של ביידן על המסיכה (צילום: הבית הלבן)

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן עורר כעס וגיחוך בקרב מתנגדיו לאחר שנכנס לחדר התדרוך אמש (רביעי) ללא מסיכה שהיה אמור לחבוש, עקב מחלת הקורונה של אשתו ג'יל ביידן, דווח ב'פוקס ניוז'.

בעת כניסתו לחדר התדרוך הוא אמר לעיתונאים: "אני נבדקתי שוב הבוקר (לקורונה י.ג) ואני שלילי לחלוטין", אמר לעיתונאים בשעה שהוא מניף את המסיכה השחורה שהחזיק בידו.

"אבל הם עדיין אומרים לי בגלל שזה צריך להיות עשרה ימים או משהו כזה, אני עדיין חייב לחבוש. אבל אל תספרו שלא חבשתי אותה כשנכנסתי לפה", והניח את המסיכה בצד. ככל הנראה הוא אינו מחויב לחבוש אותה כשמשוחח עם הציבור.

הרפובליקנים כצפוי "קפצו" על המציאה. הסנאטור טד קרוז שהיה בעבר מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות נגד דונלד טראמפ הגיב על דברי ביידן: "לו רק לילדים בבתי הספר הציבוריים במחוז מונטגומרי היה החופש לא ללבוש מסכה", כתב הסנאטור טד קרוז. בית הספר הנ"ל התפרסם בימים האחרונים לאחר שהוכרזה בו הנחייה לתלמידים ללבוש מסיכות בגלל עלייה בתחלואת הקורונה במספר כיתות.

עיתונאית אחרת צייצה בגנותו של ביידן: "הם מנסים למכור את ביידן כמורד מסכות לאחר שבילה חודשים בגינוי אמריקאים על כישלון 'החובה הפטריוטית' שלהם", ציינה.

פרשנים אחרים פשוט תהו מה הכוונה ל"הם" בדבריו של ביידן. האם דבריו כוונו לציבור האמריקאי או שמא ל-CDC המרכז לבקרת מחלות ומניעתן של ארצות הברית. כך או כך אין ספק שמדובר באמירה שהייתה בהומור, אך רפובליקנים הדגישו כי הפרה של ההנחיות על ידי הנשיא באופן ציבורי אינה תורמת לאמון הציבור בהנחיות הממשל בעצמו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר