תיעוד מההרס

למעלה מ-2,000 הרוגים באסון רעידת האדמה במרוקו; כל הישראלים אותרו בצאת השבת

ככל שהשעות חולפות, מניין ההרוגים כתוצאה מרעידת האדמה שפקדה את מרוקו עולה ועל פי העדכון האחרון מניין ההרוגים עבר את ה-2,000 | מלך מרוקו כינס אמש ישיבה דחופה בארמונו | משרד החוץ איתר את על הישראלים שהוגדרו 'מנותקי קשר', חלקם שומרי שבת שאותרו טלפונית עם מאת השבת • כל הפרטים (עולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |

עם צאת השבת אותרו כל עשרות הישראלים שהוגדרו 'מנותקי קשר' לאחר רעידת האדמה שפקדה את מרוקו. חלקם ישראלים חרדים השוהים במרוקו לרגל היארצייט של האדמו"ר רבי חיים פינטו זיע"א.

מלך מרוקו, מוחמד השישי, כינס אמש ישיבה מיוחדת בארמונו בכדי לדון ולאמוד את הנזקים כתוצאה מרעידת האדמה. בין היתר ייצטרך המלך לקבל החלטה האם לקבל עזרה ממדינות זרות נוספות. יצוין כי ישראל הציעה את עזרתה וככל הנראה כבר היום תצא משלחת סיוע ראשונה.

במקביל, המלך הכריז על שלושה ימי אבל לצד הקמת ועדה מיוחדת שתבחן את גודל הנזק ותכין תוכנית לשיקום האזורים שנהרסו כתוצאה מהרעש.

מספר ההרוגים המדויק נכון להבוקר עומד על 2,012 הרוגים ו-1,404 פצועים המוגדרים כקשה אנוש. החשש האמיתי במדינה הוא שמספר ההרוגים גדול בהרבה.

שר החוץ, אלי כהן, אמר הבוקר: "שמח לבשר כי במהלך הלילה איתרו אנשי משרד החוץ את אחרוני מנותקי הקשר הישראלים באזור מרקש שבמרוקו.

"מאז היוודע האסון תגברנו את חדר המצב במשרד החוץ, ובמהלך היום תצא משלחת תגבור לשגרירות במרוקו, על מנת לסייע לישראלים השוהים שם להקדים את חזרתם לארץ. בנוסף, אנו ערוכים לשליחת משלחת חילוץ וסיוע הומניטרי לאזור האסון. אני מודה לעובדי ועובדות המשרד על הפעילות המסורה מסביב לשעון, ושולח את תנחומיי לעם במרוקו על האסון הכבד".

משרד החוץ עדכן הלילה כי הבוקר: "תמריא למרוקו משלחת של משרד החוץ לתגבור שגרירות ישראל בראבט. המשלחת כוללת נציגים מהאגף הקונסולרי ואנשי מנהלה, זאת במטרה לסייע לישראלים לחזור ארצה בעקבות רעש האדמה הקשה שפקד את מרקש הלילה".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס אמש לרעש ואמר כי ישראל עומדת לצד העם המרוקאי בשעתו הקשה: "הנחתי את הגורמים הרלוונטיים להיערך לשליחת סיוע הומניטרי למרוקו. אנחנו איתכם".

שר החוץ אלי כהן אמר: "ישראל מושיטה יד למרוקו בשעה קשה זו. מיד עם קבלת הדיווח הצענו לממשלת מרוקו את סיוע משרד החוץ בסיוע הומניטרי וחילוץ נפגעים. משרד החוץ מאתר ומסייע גם ישראלים הנמצאים כעת במצוקה בשעה זו במרוקו".

ג'ו ביידן, נשיא ארה"ב, התייחס אף הוא לאסון ואמר כי הוא "עצוב מאוד" מהרעידה וכי ממשלו נמצא בקשר עם גורמים רשמיים במרוקו: "אנו פועלים במהירות כדי להבטיח שאזרחים אמריקאים במרוקו בטוחים, ועומדים מוכנים לספק כל סיוע הכרחי לעם המרוקאי". 

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר