ממדי האסון נחשפים 

אסון השיטפונות בלוב: 10,000 בני אדם נעדרים | רוב הקורבנות נשטפו לים התיכון • תיעוד

הפדרציה הבין-לאומית של ארגוני הצלה מרכזיים בעולם הודיעו כי כ-10,000 בני אדם מוכרזים כעת כנעדרים לאחר שיטפונות עזים שהיכו במדינה | הבוקר עודכן מספר ההרוגים לכ-3000 | הסכרים שנפרצו גרמו להרס בניינים ותשתיות בכל האזור המוכה - 20,000 בני אדם נותרו ללא קורת גג (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
העיר דרנה אחרי האסון (צילום: לפי סעיף 27א)

ממדי ההרס בלוב נחשפים: רשויות חירום והצלה בינלאומיים הכריזו היום (שלישי) כי מספר הנעדרים בלוב עומד על לא פחות מ-10,000 בני אדם, 2000 הרוגים כבר הוכרזו אמש על ידי הרשויות, הבוקר המספר עודכן לכ-3000 בני אדם שאיבדו את חייהם באסון.

גורמים רשמיים בלוב אישרו את המספרים והוסיפו כי כ-20,000 בני אדם נוספים איבדו את בתיהם לאחר שהשיטפונות "הורידו" גם בניינים שלמים.

כפי שדיווחנו ב'כיכר השבת', העיר שנפגעה באופן הקשה ביותר היא העיר 'דרנה' שהוחזקה בעבר על ידי גורמים איסלאמיים קיצוניים והשאירו את העיר עם תשתיות רעועות ומסוכנות שקרסו לאחר השיטפונות הקשים.

המצב החמור בעיר דרנה נוצר כתוצאה משני סכרים שנפרצו בשטף המים והעיר כולה הפכה לבלתי נגישה. משמעות העניין היא שכוחות ההצלה אינם יכולים להגיע למקום כדי להציל חיים ונציגי הרשויות אינם מסוגלים לאמוד אל נכון את הנזק שנגרם בעיר.

נתון נוסף שהופך את המצב לחמור אף יותר הוא העדר רשת תקשורת וחשמל בעיר דרנה מה שהופך אותה ל"מנותקת מהעולם".

אסאם אבו זריבה, שר הפנים של ממשלת מזרח לוב, אמר כי יותר מ-5,000 בני אדם צפויים להיעדר בדרנה. לדבריו, רבים מהקורבנות נסחפו לעבר הים התיכון. כאמור ב'סהר האדום' וארגונים נוספים מדברים על מספר כפול מכך.

כדי לתת המחשה למצב בעיר דרנה, התראיין שר התעופה האזרחית של בנגזי ותיאר כי "גופות מוטלות בכל מקום - בים, בעמקים, מתחת לבניינים". עוד הוסיף: "אני לא מגזים כשאני אומר ש-25% מהעיר נמחק לחלוטין".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר