לא רק בישראל 

מאות עצורים ועשרות שוטרים פצועים בהפרות סדר של אריתראים בגרמניה

הפגנות ענק בעיר שטוטגרט שבגרמניה הפכו לתגרת ענק במהלכה נפצעו שוטרים, ומאות מפגינים משני הצדדים נעצרו | לא פחות מ-300 שוטרים גויסו לאירוע הפרת הסדר לאחר שסיכומים עם המשטרה באשר לאופי ההפגנה - הופרו (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
משטרת גרמניה (צילום: shutterstock)

לא רק בישראל: הפגנות בגרמניה של תומכי ומתנגדי המשטר באריתראה שהתקיימו בשבת, הפכו לאירוע הפרת סדר ענק במהלכו נעצרו מאות בני אדם ועשרות נפצעו - שוטרים ומפגינים כאחד.

לפי הדיווחים, בתחילה התקיימה הפגנת תומכי הממשל האריתראי בהשתתפות כמה עשרות מפגינים, אך עד מהרה, מפגיני אופוזיציה שקיבלו אישור להפגנת נגד סירבו לקיים את תנאי ההפגנה עליהם סיכמו מראש עם המשטרה והחלו להתעמת עם המפגינים תומכי המשטר.

בשלב זה, המשטרה שהתכוננה מראש עם כוחות מתוגברים התערבה וחצצה בין שתי הקבוצות הניצות. לא פחות מ-300 שוטרים נכחו באירוע הפרת הסדר וכתוצאה מהעימות עם שתי הקבוצות היריבות נפצעו כ-26 שוטרים. כשישה מפגינים משתי הקבוצות נפצעו גם כן בתגרה, כלל הפצועים פונו לבתי החולים.

במהלך התגרה עשו הפורעים שימוש באמצעים רבים וסיכנו את חייהם של השוטרים. בזירה השתמשו המפגינים בלוחות עץ, מסמרים, מוטות מתכת, בקבוקי זכוכית ואבנים והיכו בהם את השוטרים והמפגינים שכנגד, לפי דיווחים ברשתות שונות בגרמניה.

במהלך האירוע נעצרו על ידי המשטרה לא פחות מ-228 מפגינים משני הצדדים לאחר שסיכנו את השוטרים ואת התושבים המקומיים.

כזכור, גם בישראל התרחש אירוע הפרת סדר על ידי מפגינים אריתראים. לפני כשבועיים, במהלך מהומות בדרום תל אביב, נפצעו יותר מ-170 בני אדם, ביניהם שוטרים. המשטרה עצרה אז עשרות בני אדם במטרה לדכא את המחאה האלימה, שכללה יידוי אבנים ודקירות סכין, מה שאילץ את המשטרה להשתמש גם באש חיה.

הרקע להפגנות האלימות היה גם אז עימות בין תומכי המשטר האריתראי לבין מתנגדיו - שהחליטו לערוך מחאה אלימה נגד אירוע של השגרירות האריתראית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר