בשורה ליהדות הגולה האמריקאית 

יהודי ארצות הברית יורשו לעבור את גבולות המדינה עם ארבעת המינים  

יהודי ארה"ב נתקלים לא אחת בבעיות בהגיעם לבקרת הגבולות של ארה"ב כאשר שוטרי הגבול מתבוננים בתמיהה למראה הענפים והפרי הצהוב איתו הם מנסים לצאת לחופשה | בסיוע המחלקה המשפטית של אגודת ישראל באמריקה הוציאה רשות הגבולות והמכס של ארה"ב הודעה לאנשי אכיפת החוק על מנת שיאפשרו מעבר חופשי ליהודים עם ארבעת המינים בידיהם (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אתרוג (צילום: אוליבר פיטוסי פלאש 90 )

יהודי ארצות הברית יוכלו בסוכות הקרוב לנוע באופן חופשי ולעבור את הגבול של ארצות הברית עם ארבעת המינים בידיהם - ללא עיכובים מיותרים, כך הודיעה רשות הגנת הגבולות והמכס של ארצות הברית.

מדי שנה, התמודדו יהודים בכלל ויהודי ארצות הברית בפרט עם בעיה כאשר ניסו לעבור את גבולות המדינה בעודם אוחזים בידיהם את הלולב והאתרוג.

בכל שנה מגיעים מחדש דיווחים על יהודים שעוכבו במעבר ופעמים אף מצאו עצמם מסורבי כניסה עם ארבעת המינים ונאלצו להשליכם בפח הייעודי, כאשר הם מצאו את עצמם בעיצומו של החג ללא ארבע מינים ועם נזק של עשרות או מאות דולרים.

מכתב ההנחיה (צילום מסך CBP )

רשות אבטחת התעבורה של ארצות הברית - ה-TSA, ורשות הגנת הגבולות (CBP) יצאו במכתבים ארוכים ומפורטים הן לאנשי אכיפת החוק במעברים והן ליהודי ארצות הברית בהנחיות כיצד יש לנהוג בעת ההגעה למעבר עם ארבעת המינים.

במכתב של TSA נכתב כי ארבעת המינים אינם נכללים ברשימת הפריטים האסורים במעבר, ה-CBP מצידה הדגישה את ההנחיות ואופן הבדיקה של המינים, וציינה כי היא "מחויבת לטפל בכל הנוסעים, כולל נוסעים שעשויים לנסוע בחג הסוכות, בכבוד הראוי בכל נמלי הכניסה של ארה"ב".

כמו כן, הוסברה במכתבים חשיבותם הדתית של ארבעת המינים עבור העם היהודי, בתקווה שהצעד יקל על הנוסעים הרבים שצפויים לעבור את בקרת הגבולות של ארצות הברית בחג הסוכות הממשמש ובא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר