כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"מצב חירום" | צפו

עם כניסת החג: מזג אוויר חריג בניו יורק - שיטפונות עזים בברוקלין

שעות לפני כניסת החג הזהירו החזאים מפני גשמים עזים ושיטפונות בליל החג, אולם שעות לפני החג הגשמים העזים שטפו את ברוקלין (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ברוקלין - ערב החג (צילום מסך)

צפו בשיטפונות העזים (צילום: לפי סעיף 27א)

מזג אוויר חריג היכה בניו יורק בערב החג: גשמים עזים שירדו בפתאומיות גרמו להצפות ברחובות העיר הענקית ובשכונה בה גרים ריכוז חרדים גבוה במיוחד - ברוקלין. תושבי ברוקלין נאלצו לחגוג את החג הראשון בבתיהם בשל הגשמים העזים.

כבר בבוקר יום שישי (שעון ארה"ב) התריעו תחנות החיזוי המטאורולוגי בארה" כי קיים חשש ממשי להצפות בניו יורק בשל סערה פתאומית שפקדה את ארצות הברית. מושלת ניו יורק, קת'י הוקול פרסמה אזהרה מפני שיטפונות בליל החג.

אולם, שעות לאחר מכן החלו הגשמים העזים להציף את הרחובות הניו יורקים ומושלת ניו יורק נאלצה להכריז על מצב חירום במדינה כאשר ההצפות צפויות לפקוד אף אזורים נוספים כדוגמת ניו ג'רזי - בה תושבים חרדים רבים.

ניו יורק במהלך החג (צילום: לפי סעיף 27א)

במהלך ערב החג (שישי) תושבי ברוקלין "הציפו" את הרשתות החברתיות בתיעודים מההצפות החריגות ברחובות הריכוזים החרדים. חנויות נשטפו, אוטובוסים התמלאו במים וכלי רכב רבים נתקעו ברחובות ללא יכולת להתקדם ולהגיע למחוז חפצם.

מתנדבי הארגונים הרבים עשו כל שביכולתם על מנת לעזור לאנשים שנקלעו להצפות להגיע לביתם לסיים את ההכנות לחג בשעות שנותרו.

סוכות רבות נהרסו כליל בשל הרוחות שלוו לגשמים העזים ותושבי ברוקלין מציינים כי כבר המון שנים לא זכורה להם כזו הצפה דרמטית.

ההצפות בברוקלין (צילום: לפי סעיף 27א)
כלי רכב תקועים בשל ההצפות העזות בברוקלין (צילום: לפי סעיף 27א)
חנויות נשטפו בגשמים העזים (צילום: לפי סעיף 27א)
"לא זוכרים דבר כזה" (צילום: לפי סעיף 27א)
בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר