כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
המתיחות בגבול הצפון

ישראל זועמת על צרפת בסוגיה הלבנונית: זה הצעד החריג שננקט 

לישראל נמאס מההתנהלות של צרפת בסוגיה הלבנונית, כך עולה מדיווחים על שיחות נזיפה חריגות שהתקיימו הן בישראל והן בצרפת כלפי דיפלומטים של הרפובליקה | לפי הדיווח, דיפלומט צרפתי בכיר בישראל זומן לאחרונה לשיחת נזיפה, במקביל בצרפת, זכתה נציגת משרד החוץ המקומי לשיחה קשה עם דיפלומט ישראלי בכיר (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
גבול לבנון (צילום: אייל מרגולין/פלאש 90)

ישראל נקטה בימים האחרונים בצעדים דיפלומטיים חריפים כנגד הדיפלומטיה הצרפתית על רקע 'נקיטת צד' עקבית לטובת לבנון בסוגיית המתיחות מול ישראל, כך עולה מדיווח באתר וואלה!.

לפי דיווחו של הכתב ברק רביד, משרד החוץ הישראלי זימן לשיחת נזיפה את סגן השגריר של צרפת בישראל על רקע חוסר ההוגנות של הצרפתים כלפי ישראל ברקע התבססות חיזבאללה בדרום לבנון והפרובוקציות המתמשכות בגבול על ידי פעיליו של נסראללה לאחרונה.

ישראל טוענת שאם המצב יימשך כך, לא יהיה עוד טעם שצרפת תתווך בין הצדדים מאחר והצד הישראלי לא נשמע בסיפור וכי צרפת נקטה לחלוטין את עמדת לבנון במשבר.

בנוסף לשיחת נזיפה במשרד החוץ הישראלי, מדווח כי גם בכירה במשרד החוץ הצרפתי זכתה לשיחה זועמת מהממונה על שגרירות ישראל בצרפת.

יצוין כי בניגוד לשיחות נזיפה אחרות, החליט משרד החוץ לא לפרסם את דבר קיומן של השיחות, אולי כדי להשאיר בכל זאת פתח למאמצים הדיפלומטים מול צרפת שנחשבת לשחקנית מרכזית בלבנון ומקיימת קשרים על כל הגורמים הרלוונטיים בארץ הארזים.

שרת החוץ של צרפת בפגישה עם ראש אונר"א (צילום: משרד החוץ הצרפתי)

למרות שבכיר במשרד החוץ תיאר את השיחות כ"נזיפה", בשגרירות צרפת בישראל הגיבו כי השיחות לא הוצגו לה ככאלה: "הם רק אמרו שהם רוצים לפגוש אותנו והלכנו לפגוש אותם", טענו בכירים בשגרירות הצרפתית בישראל.

השיחה שהתקיימה ב-12 בספטמבר האחרון, עסקה בנושא המשך פעילות כוח האו"ם בדרום לבנון, כאשר לטענת ישראל לא רק שהצרפתים לא עזרו להגביר את האכיפה של המשקיפים הבינלאומיים, אלא אף הגישו טיוטה שמטרתה הייתה להגביל את כוחם של חיילי יוניפי"ל האחראים על שמירת השלום בדרום לבנון, ובכך אימצה צרפת הלכה למעשה את עמדתה של לבנון בעניין. יצוין כי הטיוטה הצרפתית נדחתה על ידי לחץ אמריקאי.

בשגרירות צרפת הגיבו על הטענות: "במהלך המו"מ היינו צריכים לנסות ולאזן בין כמה כוחות בתוך מועצת הביטחון. היו כמה מחברות מועצת הביטחון שתמכו בעמדה הלבנונית. לדעתנו הצלחנו להשיג את התוצאה הטובה ביותר שאפשר היה לצפות לה", וציינה כי אף הצליחה להכניס לטיוטה חלק מהעמדות הישראליות בנושאים בוערים בדרום לבנון.

כזכור, בתקופה האחרונה החלה מתיחות ביטחונית משמעותית בדרום לבנון לאחר שגורמי חיזבאללה ביצעו פרובוקציות נגד ישראל בצורת אוהל חמושים שהוצב במקום, התקרבות לגדר על ידי פעילים ואף השחתת רכוש צהל"י בגדר עצמה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר