כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אזהרה חריפה 

בכיר בנאט"ו מזהיר: התחמושת של המערב אוזלת בגלל הלחימה באוקראינה 

לדברי הבכיר בנאט"ו, הסיוע הצבאי הרב של אירופה והמערב בלחימה באוקראינה הביא למצב שהתחמושת אוזלת | "הגענו לתחתית החבית" הזהיר את המדינות וקרא להגביר את ייצור הנשק | כזכור, ביום שני אמר דובר הקרמלין כי המערב התעייף מהלחימה באוקראינה (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מחסן תחמושת (צילום: shutterstock)

מלאי התחמושת של המערב מסתיים בגלל הלחימה באוקראינה, כך הזהיר האדמירל רוב באואר מהולנד, יו"ר הוועדה הצבאית של נאט"ו והפקיד הצבאי הבכיר ביותר של ארגון האמנה הצפון אטלנטית.

לפי הדיווח שהובא ב-CNN, הארגון מודאג ממצב של מחסור בתחמושת שעלול לסכן לא רק את תוצאות הלחימה באוקראינה לטובת הרוסים, אלא אף את מדינות המערב שימצאו את עצמן ללא מספיק נשק ותחמושת במצב של איום צבאי עתידי.

בדבריו אמר האדמירל ש"החלק התחתון של החבית נראה כעת". כלומר: המערב עומד בפני מחסור קרוב ולא יוכל להמשיך לתמוך באוקראינה אם לא יוגבר ייצור הנשק.

"אנחנו נותנים מערכות נשק לאוקראינה, שזה נהדר, ותחמושת, אבל לא ממחסנים מלאים. התחלנו לתת ממחסנים מלאים למחצה או פחות באירופה והמלאי הזה אוזל כעת", אמר באואר.

למרות הדברים, הדגיש שר המדינה לכוחות המזוינים של הממלכה המאוחדת ג'יימס הייפי, כי הסיוע לאוקראינה חייב להימשך: "אנחנו חייבים להשאיר את אוקראינה בקרב הלילה ומחר ומחרתיים וגם אחרי", אמר הייפי. וזה אומר, "להמשיך לתת, יום אחר יום, ולבנות מחדש את המאגרים שלנו", אך הזהיר שלשם כך מדינות המערב מוכרחות להגביר את ייצור הנשק שלהן.

אבל הבעיה הגדולה ביותר של אוקראינה בעת הזאת, היא ככל הנראה חוסר היציבות של הפרלמנט האמריקאי, שלא הצליח להעביר חוק המשך תקצוב הלחימה באוקראינה.

למרות ההבטחות של ביידן והממשל האמריקאי כי הסיוע יימשך, ההבטחות הללו נראות קשות למימוש לאור חוסר היציבות והכאוס שנוצר בארה"ב, לאחרהדחתו הדרמטית של יו"ר בית הנבחרים מקארת'י שתמך בהמשך הסיוע לאוקראינה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר