כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מקיר לקיר - חוץ מפוטין 

אחרי המתקפה: תמיכה גורפת של מנהיגי העולם - בישראל

המתקפה הדרמטית בישראל בעיצומו של שמחת תורה גררה תמיכה גורפת בישראל כמעט מצד לצד | האיחוד האירופי, נשיא צרפת, ראש ממשלת בריטניה ועוד, כולם כתבו ודיברו על המצב במחריד בישראל והביעו תמיכה | נשיא צרפת פרסם פוסט תמיכה - בעברית (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מנהיגי העולם (צילום: shutterstock הבית הלבן)

המתקפה הדרמטית של חמאס שהחלה בעיצומו של בוקר שמחת תורה גררה תגובות מכל העולם. באופן חריג הוחלט על כינוס חירום מחר של מועצת הביטחון של האו"ם בשעה 10:00 שעון ניו יורק.

שגריר האיחוד האירופי בישראל אמר על המתקפה: "אני נחרד מהתקפות הרקטות הקטלניות וההסתננויות המסיביות חסרות ההבחנה מעזה נגד אזרחים בישראל. האיחוד האירופי מגנה את התקפות הטרור הללו בכל תוקף. מחשבותינו עם משפחות הקורבנות וכל מי שנפגע".

נשיא צרפת עמנואל מקרון פרסם פוסט בטוויטר בצרפתית ובעברית: "שוחחתי עם הנשיא הרצוג ועם ראש הממשלה נתניהו. אני מגנה את מתקפות הטרור מעזה נגד ישראל, חייליה ואזרחיה. צרפת ניצבת לצד ישראל והישראלים, דבקה בביטחונם ובזכותם להגן על עצמם".

דברי נשיא צרפת (צילום מסך טוויטר)

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ששוחח היום עם נתניהו כתב: "היום, דיברתי עם ראש ממשלת ישראל על פיגועי הטרור המחרידים של חמאס בישראל. הצעתי את תמיכתנו וחזרתי על מחויבותי הבלתי מעורערת לביטחון ישראל. האישה הראשונה ואני מביעים את תנחומינו הכנים למשפחות שאיבדו את יקיריהן".

רישי סונאק (צילום מסך טוויטר)

ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק כתב: "אני בהלם מהתקיפות הבוקר של מחבלי חמאס נגד אזרחי ישראל. לישראל יש זכות מוחלטת להגן על עצמה. אנחנו בקשר עם הרשויות הישראליות, ואזרחים בריטים בישראל צריכים להישמע לאזהרות הנסיעה".

גם נשיא אוקראינה הצטרף לתמיכה הבינלאומית בישראל והפתיע בפוסט ארוך במיוחד: "חדשות נוראיות מישראל. תנחומיי יוצאים לכל מי שאיבד קרובי משפחה או קרובים בפיגועים. יש לנו אמונה שהסדר יוחזר ומחבלים יובסו".

לאחר מכן עבר לרמוז על המצב השורר באוקראינה: "לטרור לא צריך להיות מקום בעולם, כי זה תמיד פשע, לא רק נגד מדינה מסוימת או קורבנות הטרור הזה, אלא נגד האנושות בכלל וכל העולם שלנו. כל מי שנוקט בטרור מבצע פשע נגד העולם. מי שמממן טרור מבצע פשע נגד העולם. העולם חייב לעמוד מאוחד ובסולידריות כדי שהטרור לא ינסה לשבור או להכניע את החיים בשום מקום ובכל רגע".

נשיא אוקראינה הוסיף בדבריו: זכותה של ישראל להגנה עצמית אינה מוטלת בספק. יש לחשוף את כל הפרטים סביב תקיפה הטרוריסטית הזו כדי שהעולם ידע וייתן דין וחשבון על כל מי שתמך וסייע בביצוע הפיגוע", הוסיף.

דברי נשיא אוקראינה (צילום מסך טוויטר)

עוד הזהיר את האזרחים האוקראיניים בישראל: "כל האזרחים האוקראינים שנשארים באזור הסיכון חייבים להישמע בקפידה לכל פקודות הביטחון המקומיות ולהישאר ערניים. נא להיזהר. משרד החוץ האוקראיני ושגרירותנו בישראל ערוכים לסייע בכל מצב. כדי לתמוך באוקראינים בישראל, הקמנו מטה מבצעי. אם אתה זקוק לסיוע, אנא צור קשר עם כל אחד מהמשרדים הדיפלומטיים או הקונסולריים שלנו בכל דרך נוחה ונגישה. כל חיים הם בעלי ערך! אנו מגנים את כל סוגי הטרור. משרד החוץ האוקראיני ושגרירותנו בישראל ערוכים לסייע בכל מצב", לאחר מכן עבר לפרט את דרכי הסיוע לאזרחי אוקראינה השוהים בישראל.

נשיא רוסיה פוטין שתוקף גם הוא אזרחים באוקראינה, קרא לשני הצדדים, לישראל ולפלסטינים "להפסיק לאלתר את האש ולפעול להשגת שלום ארוך טווח".

דברי נשיא גרמניה (צילום מסך טוויטר)

קנצלר גרמניה אולף שולץ כתב: "חדשות מפחידות מגיעות אלינו היום מישראל. אנו מזועזעים עמוקות מירי הרקטות מעזה ומההסלמה באלימות. גרמניה מגנה את ההתקפות הללו של חמאס ועומדת לצד ישראל.

נראה כי בעת הזאת ישראל זוכה לתמיכה די חסרת תקדים מרוב מדינות העולם. לא ברור כמה זמן התמיכה הזאת תימשך, וככל הנראה זה יהיה תלוי בהחלטות שיתקבלו בדרג הבטחוני הגבוה ביותר של מדינת ישראל לגבי גורלה של עזה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר