כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
לא יאומן!

דף נחיתה ב-CNN מפנה לתרומות ל'איחוד הצלה' ולארגונים הומניטריים ב... עזה

אתר החדשות CNN הציג דף נחיתה לבקשת תרומות לסיוע במצב ההומניטרי - בעזה | למרות שאחת מן אופציות התרומה מופנות ל'איחוד הצלה', שתי האופציות האחרות מפנות את הכספים שנתרמים ל'רופאים ללא גבולות' שפועלים ברחבי עזה, ו'הצל את הילדים', ארגון שפועל גם הוא ברצועה (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
תקיפה בעזה, היום (צילום: אטיה מוחמד/פלאש 90)

רשת החדשות האמריקאית ה'CNN', ממשיכה לקרוא למחבלי החמאס 'מיליטנטים' - פעילים בלועזית. למרות שצריך לומר בכנות, שמספר כתבים נצפו מדווחים על הזוועות בעיניים דומעות, והאתר מסקר בהרחבה את הטבח והפוגרום שבוצע ביהודים בחג.

כותרת קטנה באתר צדה את עינינו. בכותרת נכתב "כיצד לסייע למאמצים הומניטריים בישראל ובעזה". בכניסה לכתבה נכתב הטקסט הבא: "ככל שהלחימה הקטלנית בין ישראל לחמאס מתעצמת, כך גם מתגבר המשבר ההומניטרי החמור באזור", כותב CNN, עד כאן הכל בסדר. חייבים לסייע לעשרות אלפי משפחות שנעקרו מבתיהן לאחר שקרוביהן נרצחו באכזריות או נחטפו לרצועה.

בקשת התרומה. מרתיח (צילום מסך CNN )

אלא שמתברר שהמטרה העיקרית היא לא ישראל או קורבנות הטבח. בהמשך הכתבה נכתב: "מאות נהרגו ואלפי נפצעו בישראל ובעזה לאחר שחמאס פתח במתקפות חסרות תקדים על ישראל בשבת."

באתר החדשות ממשיכים: "התקיפות האוויריות שלאחר מכן הכריעו את בתי החולים המקומיים ועקרו יותר מ-100,000 בני אדם בעזה, אחד האזורים הצפופים ביותר על פני כדור הארץ", כותבים ב-CNN.

"הלחימה האינטנסיבית גם הפריעה לסיוע הומניטרי. הוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC), שספג נזק לאחד מבנייניו בעזה, קורא להגן על עובדים הומניטריים, אזרחים ותשתיות קריטיות. רופאים ללא גבולות / רופאים ללא גבולות (MSF) מכנים את המצב "נורא".

"Impact Your World אספה רשימה של ארגונים בדוקים שנמצאים בשטח ומגיבים. אתה יכול לתמוך בעבודתם על ידי לחיצה כאן (קישור י.ג) או באמצעות הטופס למטה". מסיים הכותב.

אז בדקנו למי הולך הסיוע ההומניטרי. מתברר, ששניים מתוך שלושת האופציות לתרומה הולכות ישירות לעזה: לארגון 'רופאים ללא גבולות' שפועל ברצועה זה זמן רב, ולארגון 'הצל את הילד' שפועל גם הוא ברצועה. ,

האופציה השלישית היא תרומה ל'איחוד הצלה' החרדי. אגב באתר של ארגון הילדים הנ"ל נכתבו המילים הבאות: "ההסלמה באלימות בין ארגונים חמושים פלסטיניים לכוחות ישראליים בישראל ובעזה מדאיגה מאוד. אנו יודעים שבעתות אלימות, ילדים לעולם לא יוצאים ללא פגע. ילדים יהיו מבוהלים. כל הצדדים חייבים לשמור על בטיחות הילדים ובני משפחותיהם. עזרו לנו לענות על הצרכים של הילדים". ברקע - תמונה של בית הרוס בעזה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר