כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הסכם בסימן שאלה

בעקבות המלחמה בישראל, סנאטורים דורשים מביידן: תקפיא לאיראן את המיליארדים

סנאטורים בארה"ב דורשים מביידן להקפיא בחזרה את הנכסים האיראנים מדרום קוריאה, שהופשרו במסגרת ההסכם עם איראן על חילופי שבויים | לא ברור כמה מהכסף נמצא באיראן ומה נשאר להקפיא, מהלך שככל הנראה בכל מקרה לא יצא אל הפועל (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הנשיא ביידן בהצהרה. ארכיון (צילום: הבית הלבן)

אנשי סנאט בארה"ב מימין ומשמאל פנו לממשל ביידן בעקבות המלחמה בישראל, בדרישה שיקפיא בחזרה את הכספים האיראניים שהופשרו במסגרת הסכם ארה"ב-איראן, במהלכו שוחררו חמישה אסירים מכל מדינה ובמקביל קיבלה איראן שישה מיליארד דולרים שהיו מוחזקים "בהקפאה" בחשבונות בדרום קוריאה.

כזכור, ב'וול סטריט ג'ורנל' דווח כי בכירי חיזבאללה וחמאס טוענים כי קצינים במשמרות המהפכה של איראן שיתפו פעולה עם חמאס בחודשים האחרונים כדי לתכנן את המתקפה המשולבת נגד ישראל - מהאוויר, מהים ומהיבשה.

בשבועות האחרונים הם גיבשו את פרטי המתקפה בפגישות בביירות, בהן נכחו מלבד אנשי חמאס גם אנשי חיזבאללה וחברים בשתי מיליציות פרו-איראניות, כך דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

גם ב'וושינגטון פוסט' העלו אמש (שלישי) טענה דומה, כי לפי הערכות של גורמי ביטחון ומודיעין מהעבר ומההווה במערב ובמזרח התיכון, החמאס ארגן את הטבח ביישובי עוטף עזה עם האיראניים במשך יותר משנה.

בעקבות אותן טענות ושמועות שאגב - הוכחשו על ידי איראן, החליטו שורת סנאטורים לבקש מממשל ביידן להקפיא מחדש את הכספים שהופשרו לאיראן: "כאשר גורמי מודיעין אמריקאים ממשיכים לחקור את התקפות הטרור שביצע חמאס, עלינו לבחון את האפשרויות שלנו לחייב את איראן באחריות לכל תמיכה שהם סיפקו", אמר הסנאטור. 

והוסיף: "לכל הפחות, עלינו להקפיא לאלתר את 6 מיליארד הדולר בנכסים איראניים ולבחון כלים פיננסיים אחרים שעומדים לרשותנו".

למרות הבקשה, לא ברור האם יש כלל היתכנות ליישומה, שכן חלק מהכסף כבר הועבר לקטאר ומשם לאיראן, ולא ברור כמה מהנכסים האירניים שהופשרו נמצאים עדיין בחשבונות אותם ניתן להקפיא.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר