תיעוד מהשיחה המרגשת

ביידן קיים שיחת זום למעלה משעה עם משפחות נעדרים | "שיחה מחזקת" 

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן קיים ביום שישי שיחת זום שארכה למעלה משעה עם משפחות נעדרים בזמן שחלקם שהו בישראל וחלקם בארה"ב | השיחה הייתה לא רשמית ואישית, לפי הדיווחים | הנשיא ביידן אמר אמש בנאום כי הטבח בישראל היה הגדול ביותר שהתרחש מאז השואה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הנשיא ביידן בשיחה עם המשפחות (צילום: הבית הלבן)

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן פינה מזמנו לשיחת זום אישית שארכה למעלה משעה עם משפחות הנעדרים והחטופים בעלי אזרחות אמריקאית, מדווחים כלי התקשורת המרכזיים בארה"ב.

בקטע ששחרר הבית הלבן בטוויטר, נראה הנשיא משוחח עם המשפחות ואומר להן את המילים הבאות: "אין עדיפות גדולה מזו, ואני יודע שאנשים באים אליכם ואומרים לכם שיש להם מושג מה זה מרגיש... אבל אני יודע מניסיון שאין דבר אחד יותר מדאיג שמישהו שאתה אוהב, מישהו שאתה מעריץ, או מישהו שמעריץ אותך, ולא לדעת את גורלם", אמר הנשיא ביידן בין השאר למשפחות החטופים.

"אמרנו בצורה ברורה כמה שזה חשוב עבורכם, עבורי באופן אישי ועבור כל העם האמריקאי, וזה באמת כך. זה באמת באמת כך", הדגיש ביידן בשיחת הזום.

"ואנחנו לא הולכים לשום מקום. אנחנו לא הולכים לשום מקום אני מבטיח לכם", אמר עוד הנשיא למשפחות.

ביום שישי אחר הצהריים, במהלך נאום שמסר הנשיא, דיבר ביידן על השיחה שקיים: "הם עוברים ייסורים בלי לדעת מה מעמדם של בניהם, בנותיהם, בעליהם, נשותיהם, ילדיהם", אמר. 

"אתם יודעים, זה הופך את הבטן. הבטחתי להם את המחויבות האישית שלי לעשות כל מה שאפשר, כל מה שאפשר", הדגיש הנשיא.

מתאם המועצה לביטחון לאומי לתקשורת אסטרטגית, ג'ון קירבי, אמר לעיתונאים כי ביידן "שידר ישירות למשפחות הללו שהן נמצאות בתפילותיו ואישרנו עבורן שממשלת ארצות הברית עושה הכל כדי לאתר ולהחזיר את יקיריהם הביתה", הדגיש הדובר.

"כמה מבני המשפחה שיתפו מידע על יקיריהם - סיפורים וחוויות אישיות שהם עברו בזמן שהם סובלים את החוויה הקשה הזו, למען האמת, הבלתי נתפסת", אמר עוד קירבי לכתבים.

לפי הדיווח, בני המשפחה השתתפו בשיחת הזום הן מישראל והן מארה"ב, ו"זה גרם למפגש גדול", מכיוון שמספר בני משפחה הצטרפו ממקומות שונים, נמסר. הבית הלבן לא דיווח על מספר המשתתפים המדויק בשיחה.

"הוא הרגיע אותנו שארה"ב תעשה כל שביכולתה כדי להחזיר אותם הביתה וכדי לקבל מהם סימן חיים. אנחנו בטוחים שאנחנו בידיים טובות", אמרה שרי כהן, אחת המשתתפות בשיחה.

אמש (שבת לראשון), נאם הנשיא ביידן בארוחה השנתית של קמפיין לזכויות אדם ואמר כי "הטבח שחמאס ביצע הוא הגרוע ביותר מאז השואה".

הנשיא הוסיף ואמר: "יותר מ-1,300 חפים מפשע נרצחו בישראל, כולל לפחות 27 אמריקנים. ילדים וסבים כאחד נחטפו, כשהם בני ערובה של חמאס. משפחות פלסטיניות תמימות, שלרובן המכריע אין שום קשר לחמאס, משמשות כמגן אנושי עבור המחבלים שמסתתרים", הדגיש הנשיא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר