כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
צביעות, קווים לדמותה 

רוסיה הגישה טיוטה למועצת הביטחון של האו"ם | "הפסקת אש ושחרור בני הערובה"

יותר מתמיד, נראה כי רוסיה מתערבת במלחמה בעזה לאחר אירועי הטבח הנוראיים | מוסקבה הודיעה על הגשת טיוטה בעצרת הביטחון של האו"ם להצבעה שצפויה להתקיים ביום שני, בה היא דורשת הפסקת אש בעזה ומניעת פגיעה באזרחים כמו גם את שחרורם של בני הערובה שנחטפו לרצועה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
וולדימיר פוטין (צילום: RT)

מוסקבה הפיצה הלילה (שבת לראשון) טיוטת החלטה למועצת הביטחון של האו"ם בה היא קוראת ל"הפסקת אש בעזה" וגינוי של פעולות נגד אזרחים מבלי לפרט את אירועי הטבח שהתרחשו בישראל על ידי מחבלי חמאס.

ארה"ב צפויה להטיל וטו על הטיוטה וזו איננה צפויה להתקבל כהחלטה במועצת הביטחון של האו"ם, אך עלולה להפעיל לחץ על מדינות מערב נוספות לקרוא לישראל לנצור את האש ברצועה.

בטיוטת ההצעה נכתב כי מועצת הביטחון של האו"ם מביעה דאגה עמוקה מ"ההסלמה באלימות ומהמשבר ההומניטרי בעזה" וקוראת ל"הפסקת אש הומניטרית מיידית ומתמשכת שתכובד באופן מלא", נכתב עוד.

בהודעה נכתב גינוי "לכל אלימות ומעשי איבה שמכוונים נגד אזרחים ולכל פעולת טרור", מבלי להזכיר ולו במילה את הפוגרום שהתרחש בדרום הארץ. בטיוטה גם נקרא חמאס לשחרר באופן מידי את בני הערובה, ולאפשר לעזה לקבל "סיוע הומניטרי", כמו גם פינוי של "אזרחים" שמעוניינים בכך.

סגן שגריר רוסיה באו"ם, דמיטרי פוליאנסקי, אמר שלא בוצעו שינויים בטקסט מאז נמסר לגוף המונה 15 חברים ביום שישי וכי הוא צופה ש"ההצבעה תתקיים ביום שני בשעה 15:00".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר