האסלאם העולמי 

אירוע חמור בארה"ב: סטודנטים יהודים התבצרו בחדר למול המון זועם שניסה לפרוץ 

סטודנטים יהודים מצאו את עצמם מתבצרים בחדר במשך זמן רב לאחר שהפגנה פרו-פלסטינית יצאה משליטה מחוץ לדלתות החדר | "אנחנו לא יודעים מה היה קורה אם הם היו נכנסים" (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הסטודנטים היהודים מתבצרים בחדר (צילום: לפי סעיף 27א)

עדות מחרידה בארה"ב: מספר סטודנטים יהודים במכללת 'קופר יוניון' שבניו יורק, מצאו את עצמם מתבצרים במשך זמן רב בתוך אחד מחדרי המכללה, לאחר שהפגנה פרו פלסטינית יצאה משליטה ומשתתפיה איימו לפגוע ביהודים הנוכחים בחדר.

לפי הדיווח ב'ניו יורק פוסט' האירוע התרחש אמש (רביעי), במהלכו הפורעים הצליחו לעבור את האבטחה שהוצבה מחוץ לדלתות המכללה, למרות שבמקור ההפגנה תוכננה להתקיים מחוץ למבנה.

אחת הסטודנטיות ששהתה באותה עת בחדר העידה כי המפגינים הצמידו לחלון הזכוכית פוסטרים של תמיכה בפלסטין ונגד ישראל תוך שהם צועקים אמירות אנטישמיות ודופקים על דלתות ומנסים לחדור פנימה.

סטודנטים שעמדו שם אמרו: "אנחנו לא יודעים מה היה קורה אם הם היו מצליחים לחדור פנימה". לטענתם, למרות שהמשטרה בשלב מסוים ביקשה להתערב הנהלת האוניברסיטה מנעה זאת.

הסיוט ארך לא פחות מארבעים דקות במהלכן ניסו הפורעים לחדור לחדר. לפי העדויות, למרות שהמשטרה הייתה בקרבת מקום היא החליטה שלא להתערב. הנוכחים התקשרו למשטרה וחולצו כאמור לאחר זמן רב.

עוד עולה מהדיווח המטריד שהנהלת המוסד ביקשה מהתלמידים בסיום האירוע לצאת מיציאות צדדיות, בעוד שנשיאת האוניברסיטה ברחה לכאורה מהמקום. התלמידים התקשרו בעצמם למשטרה ולקרובי משפחה כדי שיבואו לחלץ אותם מהאירוע.

בסיום התקרית לא בוצעו מעצרים וכלל הפורעים יצאו מהמתחם ללא שנשאלו על ידי המשטרה על החדירה לתוך המוסד.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר