מקומם ומכעיס 

אובמה: "שני הצדדים אשמים; כשישראל מתמקדת בסרטונים עוד ילדים ימותו"

נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה שהיה ידוע עד כה כנשיא ארה"ב הגרוע ביותר עבור ישראל סיפק אמירות חמורות בהתייחסותו למלחמה בעזה ואף אמר כי ישראל צריכה להפסיק להתמקד בסרטוני הזוועות (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ברק אובמה (צילום: shutterstock)

נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה התייחס ביום שישי האחרון למלחמה בעזה ואמר כי "המצב מורכב". בדבריו הציע הסבר "אובייקטיבי" למה שמתחולל ברצועה בימים אלו ואירועי הטבח של השבעה באוקטובר וטוען כי שני הצדדים אשמים, דרך טובה בשביל נשיא לשעבר לצאת כביכול "בסדר" עבור כולם.

אובמה אמר בראיון שערכו אנשי הצוות שלו לשעבר לפודקאסט שלהם: "אני מסתכל על זה, וחושב אחורה, 'מה יכולתי לעשות בתקופת הנשיאות שלי כדי לקדם את זה (השלום בין ישראל לפלסטינים י.ג), למרות מה שכבר ניסיתי?'".

"אבל יש חלק בי שעדיין אומר, 'טוב, האם יכולתי לעשות משהו אחר?'", שואל אובמה. בראיון לאנשי צוותו לשעבר אמר אובמה כי מדובר בסכסוך של 100 שנים שבא לידי ביטוי. כלומר, רצח הילדים מול הוריהם ושריפתם חיים של אחרים הייתה תוצאה של סכסוך של מאה שנה.

לא ברור מה הייתה כוונתו של הנשיא לשעבר כשמנה מאה שנים לסכסוך, בהתחשב בעובדה שמדינת ישראל קיימת כ-75 שנים. אולי כוונתו לרצח ילדים יהודים באושוויץ באותה הדרך שבחרו מחבלי החמאס לרצוח יהודים? כנראה שלא.

בהשוואה בלתי מתקבלת על הדעת שעשה הנשיא הדמוקרטי לשעבר אמר כי "מה שחמאס עשה היה מחריד, ואין לזה שום הצדקה", ובאותה נשימה אמר כי "מה שנכון הוא שהכיבוש ומה שקורה לפלסטינים הוא בלתי נסבל".

הוא המשיך: "ומה שגם נכון הוא שיש היסטוריה של העם היהודי שעלול להיות מוכחד אלא אם סבא וסבתא או סבא רבא שלך, או דודך או דודה שלך מספרים לך סיפורים על טירוף האנטישמיות", כלומר שזכר השואה עלול להישכח ואסור שדבר כזה יקרה, אך הוסיף כי "מה שנכון זה שיש אנשים כרגע שמתים, שאין להם שום קשר למה שעשה חמאס".

השיא של הטירוף בדבריו של הנשיא לשעבר היה שלטענתו ישראל עסוקה מדי בסרטוני הזוועות של השבעה באוקטובר וזה מה שמביא להרג ילדים בעזה: "אפילו מה שאמרתי זה עתה, שנשמע מאוד משכנע, עדיין לא עונה על העובדה, בסדר, איך מונעים מהילדים להיהרג היום?", שאל אובמה.

"אבל הבעיה היא שאם אתה מתעמק בזה, ובכן, הצד השני", כלומר ישראל, "עסוקה בלזכור את הסרטונים שחמאס צילם או מה שהם עשו ב-7, מה שאומר שלא נסכים למנוע מהילדים האלה למות", סיכם אובמה את משנתו האנטישמית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר