"בדיוק מה שרוסיה רוצה"

זלנסקי: "המלחמה בישראל לוקחת את הפוקוס מאוקראינה" 

נשיא אוקראינה זלנסקי הביע את דאגתו מכך שהמלחמה בישראל לוקחת את הפוקוס מהלחימה שנמשכת בימים אלו באוקראינה כאשר גורמים מערביים ואף פנימיים בצבא אוקראינה אומרים שהמצב "לא טוב" עבור צבאו של זלנסקי (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
זלנסקי ונתניהו (צילום: נשיא לשכת אוקראינה ו-Sraya Diamant/POOL)

נשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי הודה בשבת כי המלחמה בישראל לוקחת את הפוקוס שהיה עד עכשיו נתון למלחמת רוסיה-אוקראינה.

הנשיא אמר את הדברים במהלך תדרוך לעיתונאים יחד עם נשיאת הנציבות האירופית אורסולה פון-דר-ליין ביום שבת האחרון, ואף הדגיש כי זהו רצונה של רוסיה שהעולם יתעסק פחות במה שקורה בגבול בין המדינות.

למרות שהמצב במזרח התיכון משחק לידיה של רוסיה, הנשיא הדגיש כי הכל תלוי באוקראיניים ובהסברה שלהם.

בתוך דבריו התבקש הנשיא להתייחס לאמירה חריגה של אחד מבכירי הצבא שלו שהתרשם שצבא אוקראינה נכנס בלחימה ל"קיפאון", אמירה שהדאיגה גורמים במערב שנוכחים לראות כי המתקפה הנגדית שהחלה אוקראינה אינה מתקדמת לשום מקום.

"כולם מתעייפים ויש דעות שונות", השיב זלנסקי והוסיף: "אבל זה לא קיפאון". בדבריו הודה כי רוסיה נמצאת בעליונות אווירית בגלל מחסור במטוסי F-16 שטרם סופקו לצבאו של זלנסקי למרות ההבטחות באירופה וארה"ב.

הדיווחים על קיפאון בשדה הקרב - שמשמעותו שהאוקראינים אינם מצליחים להחזיר שטחים כבושים, מדאיגים עוד יותר את המערב לאור העובדה שהחורף המתקרב צפוי להקשות פי כמה על צבאו של זלנסקי להשיג עליונות כלשהיא כאשר הכוחות יתבוססו בשלג ובקור.

בשבועות האחרונים מנסה נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לקשור את את הסיוע לישראל ואוקראינה כחבילה אחת בתקווה שהדבר יביא לכך ששתי המדינות יקבלו את המימון הצבאי לאחר שגורמים רפובליקנים התנגדו להעברת הסיוע לצבאו של זלנסקי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר