לאן פניו של הצורר הלבנוני?

ה'ניו יורק טיימס' ניתח את נאום נסראללה וקבע: פניו אינן להסלמה 

מזכ"ל חזבאללה מסר ביום שישי האחרון "נאום לאומה" בו התייחס למלחמה בישראל | בימים שקדמו לנאום עלה החשש בישראל שמזכ"ל חיזבאללה יכריז על פתיחת החזית הצפונית - מה שלא קרה | זה מה שיש ללמוד מהנאום של הארכי-טרוריסט לפי ה'טיימס' (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
חסן נסראללה (צילום: צילום מסך)

נסראללה אינו מעוניין להסלים את העימות הנוכחי עם ישראל ויסתפק בהטרדות וירי רנדומלי על כוחות ויישובים ישראלים, כך עולה היום (ראשון) מניתוח של ה'ניו יורק טיימס'.

למרות שהמסקנה מדברי נסראללה די תואמת להערכות בישראל כי פניו אינן להסלמה, בימים האחרונים עלה מפלס המתח לקראת נאומו של האחרון שלבסוף סיפק אמירות חלולות ואיומים כלליים בלבד.

מזכ"ל חיזבאללה אמר בנאומו בשישי האחרון כי הוא נשאל כל העת מדוע אינו מצטרף ללחימה עם החמאס בעזה, ומדוע אינו פותח חזית נוספת מול ישראל. על הדברים אמר הטרוריסט כי "זה בדיוק מה שאנחנו עושים", כלומר, אם ציפיתם ליותר - כרגע זה מה שיש. אחת האמירות המשמעותיות ביותר המוכיחות כי אין כוונה לחיזבאללה להיכנס כעת לעימות נרחב מול ישראל.

עם זאת הדגיש שהכוחות שלו נמצאים במוכנות גם לאפשרות של הרחבת העימות שיכולה להתרחש בכל זמן נתון.

ב'ניו יורק טיימס' ניתחו את הדברים חיזבאללה והגיעו למסקנה שאין בכוונת חיזבאללה כרגע להסלים את העימות למלחמה אזורית.

"החזית הלבנונית הפחיתה חלק גדול מהכוחות (הישראליים י.ג) שעמדו להסלים את המתקפה על עזה", אמר נסראללה. "יש בלבנון שאומרים שאנחנו לוקחים סיכון, זה נכון. אבל הסיכון הזה הוא חלק מחישוב מועיל ונכון", אמר עוד.

במקביל הדגיש כי "כל האפשרויות בחזית הלבנונית שלנו פתוחות", אמר. "כל האפשרויות זמינות ונוכל לפנות אליהן בכל עת", הוסיף נסראללה.

כאמור, נסראללה הדגיש בנאומו שהפעולה של חיזבאללה בצפון מטרתה היא בין השאר לרתק כוחות צהליים בגבול הצפון על מנת למנוע את פעילותם בתוך עזה. "אבל זה התאים להערכת האנליסטים שנראה שישראל וחיזבאללה מכיילים את פעולותיהם כדי להימנע מפתיחת מלחמה רחבה יותר. נסראללה תיאר את מטרת חיזבאללה כ"קרב מבוקר" לאורך הגבול שמטרתו לפגוע במורל ובמשאביה של ישראל", תואר ב'טיימס'.

"המסר הזה היה ככל הנראה אכזבה לחמאס, בעל ברית של חיזבאללה שנתמך גם על ידי איראן, שחלק ממנהיגיה קראו לשותפיהם האזוריים לעשות יותר במאבק נגד ישראל", מסבירים ב'טיימס'.

למרבה האירוניה, במהלך דבריו איים נסראללה על ארה"ב ששלחה שתי נושאות מטוסים לאזור כאיום על איראן וכוחות הפרוקסי שלה: "הציים שלך בים התיכון לא מפחידים אותנו ולעולם לא יפחידו אותנו", אמר נסראללה. "הציים שלך שאתה מאיים עלינו, אנחנו ערוכים גם אליהם", התייחס נסראללה לכוח האש של ארה"ב, שיכולה להחריב את לבנון תוך מספר שעות, לפי ניתוח של מומחים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר